Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

2 Haftalık Gebelik Belirtileri

2 Haftalık Gebelik Hakkında Bilgiler

Kadınlar 2 haftalık gebelik yaşadıklarını yani hamile olduklarının farkında değillerdir. Çünkü içeride olup bitenleri vücut hissettirmez. Normal olarak yaşantıya devam edilir ve kadınların gebe kaldıklarını öğrenmesi bu dönemde mümkün olmayacaktır. Her ay olduğu gibi adetiniz oldu ve her şey yolunda gibi.  2. Haftada sıklıkla kadınların yumurtlama dönemlerinin başlangıcı olur.

Hamile kalmak isteyen kadınlar yumurtama zamanlarını hesaplayarak bu zamanda 3 gün önce ve 3 gün sonraya kadar her gün cinsel ilişkiye girerek gebelik şansını artırırlar. Eğer yumurtlama zamanınızı hesaplamak istiyorsanız öncelikle adet döngünüzün kaç gün olduğunu bilmeniz gerekir. Adet döngüsü ise yaşanan son adetin ilk gününden itibaren yaşayacağınız ilk adetin ilk günü arasında olan zamandır.örneğin sizin adet döngünüz 28 gün olsun bu 28den 14 çıkartılır 28-14=14 olur bu durumda sizin yumurtlama zamanınız 14. Gündür. Son gördüğünüz adetin başlangıcından itibaren 14 gün sonra olur. Kısaca toparlarsak iki adetin arasında ortama kaç gün varsa bundan 14 çıkartıyoruz ve yumurtlama zamanını hesaplıyoruz.

Yumurtlamanın olduğunu vücudunuz bazı belirtiler ile gösterir. Karnınızda ve kasıklarınızda ağrıların olması, göğüslerinizde meydana gelen hassasiyet, ısınızda yükselme, vajinal akıntıda artma gibi ayrıca yumurtlamanın olup olmadığını anlamak için eczanelerden de test alınabilir.

Eğer hamile olduğunuzdan şüphe ediyorsanız <<< hamilelik belirtileri >>> konumuza göz atınız.

Konularımızdan bir önceki yazımız olan gebeliğin ilk haftası ve bir sonraki yazımız olan 3 haftalık gebelik konularımızı da okumanızı tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM