2 Haftalık Gebelik Belirtileri

  • 04 Ocak 2017
  • 702 kez görüntülendi.
2 Haftalık Gebelik Belirtileri

2 Haftalık Gebelik Hakkında Bilgiler

Kadınlar 2 haftalık gebelik yaşadıklarını yani hamile olduklarının farkında değillerdir. Çünkü içeride olup bitenleri vücut hissettirmez. Normal olarak yaşantıya devam edilir ve kadınların gebe kaldıklarını öğrenmesi bu dönemde mümkün olmayacaktır. Her ay olduğu gibi adetiniz oldu ve her şey yolunda gibi.  2. Haftada sıklıkla kadınların yumurtlama dönemlerinin başlangıcı olur.

Hamile kalmak isteyen kadınlar yumurtama zamanlarını hesaplayarak bu zamanda 3 gün önce ve 3 gün sonraya kadar her gün cinsel ilişkiye girerek gebelik şansını artırırlar. Eğer yumurtlama zamanınızı hesaplamak istiyorsanız öncelikle adet döngünüzün kaç gün olduğunu bilmeniz gerekir. Adet döngüsü ise yaşanan son adetin ilk gününden itibaren yaşayacağınız ilk adetin ilk günü arasında olan zamandır.örneğin sizin adet döngünüz 28 gün olsun bu 28den 14 çıkartılır 28-14=14 olur bu durumda sizin yumurtlama zamanınız 14. Gündür. Son gördüğünüz adetin başlangıcından itibaren 14 gün sonra olur. Kısaca toparlarsak iki adetin arasında ortama kaç gün varsa bundan 14 çıkartıyoruz ve yumurtlama zamanını hesaplıyoruz.

Yumurtlamanın olduğunu vücudunuz bazı belirtiler ile gösterir. Karnınızda ve kasıklarınızda ağrıların olması, göğüslerinizde meydana gelen hassasiyet, ısınızda yükselme, vajinal akıntıda artma gibi ayrıca yumurtlamanın olup olmadığını anlamak için eczanelerden de test alınabilir.

Eğer hamile olduğunuzdan şüphe ediyorsanız <<< hamilelik belirtileri >>> konumuza göz atınız.

Konularımızdan bir önceki yazımız olan gebeliğin ilk haftası ve bir sonraki yazımız olan 3 haftalık gebelik konularımızı da okumanızı tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats