35 Haftalık Gebelik Detayları

  • 23 Aralık 2016
  • 1.216 kez görüntülendi.
35 Haftalık Gebelik Detayları

35 Haftalık Gebelik Sürecinde Bebekte Olan Değişiklikler Nelerdir?

Artık bebek doğum için pozisyon almıştır. Yani 35 haftalık gebelik sürecinde bebeğiniz baş aşağı bir konumda durmaktadır. Beyin gelişimi devam ediyor doğumdan sonrada devam edecektir. Doğuma kadar ise yeteri kadar nöronları oluşacak ve gereken bağlantılar kusursuz bir biçimde tamamlanacaktır. Bebeğin hareketlerini her zaman kontrol edin eğer her zamankinden daha az yad a daha çok hareket ediyorsa doktorunuzu bu durumdan haberdar ediniz.

34 haftalık gebelik

35 Haftalık Gebelikte Bebeğin Boyu ve Kilosu Ne Kadardır?

Bebeğiniz doğuma hazırlık yapmakta aynı zamanda boyu artık doğum olana kadar  uzamayacaktır. Fakat kilo almaya devam edecektir. Küçük bebeğiniz 46cm boyunda ve neredeyse 2500 ağırlığa yaklaştı. Neredeyse yeni doğan bir bebek kadar olduğu için hareket alanında oldukça fazla daralmaya meydana geldi ve eskisi kadar rahat hareket edemiyor. Hala tekme atıyor hatta şiddeti daha fazla olabilir. Sadece büyüdüğü için ters dönüp takla atamıyor.Böbrek yapısı gelişti ayrıca karaciğeri de yavaştan işlevlerini yerine getirmeye başladı diyebiliriz. Genel anlamda organ gelişimleri tamamlanmış biçimde bundan sonra kilo almaya devam edecektir.

35 Haftalık Gebelikte Anne Adayında ki Değişiklikler Nelerdir?

35 Haftalık gebelik döneminizde artık bebeğiniz oldukça büyüdü ve yeri dar gelmeye başladı bu yüzden idrar kesesine baskısı da artmış durumdadır. Bu durum ise idrar kaçırmaya neden olabilir. Örneğin gülerken, hapşırırken anne adayları idrar kaçırabilir veya hemen tuvalete gitme ihtiyacı hissedebilir. Bu dönemlerde idrar yapma ihtiyacınızda artma olur ama kesinlikle sıvı tüketiminizi kısıtlamayın. İdrar torbanızın tamamen dolmasını beklemeyin idrarınızı tutmayınız bu mesane iltihabına neden olabilir. Bu kısımlarda olan ki kasları geliştirmek için kegel egzersizleri ile perine masajı yapmak gerçekten fayda sağlayacaktır.

Bu arada buradan doğum izni ile bilmeniz gerekenleri hala bilmiyorsanız detaylara ulaşabilirsiniz. Bebeğin içinde yaşadığı amniyon sıvısı bu haftada en fazla olduğu haftadır. Bu haftadan sonra amniyon sıvısı azalmaya gidecektir. Amniyon sıvısının gelmesi ise doğum habercisi olmaktadır.

Özellikle göğsünüzde ağrı  meydana geliyorsa doktorunuza haber veriniz. Nefes alıp vermede zorlanabilir, kalp atışlarınız daha hızlanabilir.

Gebeliğin son üç aylık döneminde bebeğinizin demir ihtiyacı artar ve anne adaylarının demir yönünden zengin beslenmeleri gerekir çünkü doğuma yakın olan aylarda demir ihtiyacı artacaktır.

35. Gebelik Haftasında Anne Adaylarının Şikayetleri

İlk olarak mide yanmasından bahsetmek istiyorum. Mide yanması ve hazımsızlık şikayetlerinize neden olan bebeğin büyümesi ve karın bölgesine bası uygulamasından kaynaklanır. Az ve sık yemek yemeye çalışınız.

Vücudumuzda olan varis damarlarımız her yerde sorun çıkartabilir. Fakat kalın bağırsakta olursa bu hemorid olmaktadır. Gebelikte hemoroid (basur) hakkında detaylar >>>

Bu dönemlerde unutkanlığınız artabilir ama geçici durum olduğu da gerçektir. Doğumdan sonra unutkanlığınızda ortadan kalkacaktır.

Bir önceki yazımız olan 34 haftalık gebelik ve bir sonraki yazımız olan 36 haftalık gebelik konularımızı da okumanızı tavsiye ederim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats