Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Adet Düzenleyici İlaç İsimleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Bu yazımızda sizlere en sık kullanılan Adet Söktürücü İlaç İsimlerini aktaracak ve bu ilaçların fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Adet Söktürücü İlaçların neden kullanıldığı noktasında uzun uzun açıklama yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Bu ilaçların öncelikle fiyatlarına değinmek isterim.

Adet söktürücü ilaçlar fiyatlarında çok değişiklik göstereceğini düşünmüyorum. 7,5 TL ile 15 TL arasında mg ve tablet sayısına göre değişen fiyat etiketine sahip bu ilaçların etkileri içeriğinde yazmaktadır. Kısaca bahsetmemi isterseniz:

Adet söktürücü ilaç isimleri

1- Lutenyl 5mg tablet

Lutenyl 5mg tablet hormon eksikliğinde verilmektedir. Progesteron eksikliği durumlarında veya progesteron eksikliğine neden olan hastalıklarda Lutenyl 5mg tablet tercih edilebilirken, adet düzensizliği şikayetini tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır. Şiddetli, dayanılmaz adet sancılarında östrojen ile birlikte verilebilir.

2-Tarlusal 5mg

Adet görmeme, düzensiz adet görme, adet harici rahimde kanamalar gibi şikayetlerle birlikte endometriozda da yazılmaktadır.

3- Duphaston 10mg 20 tablet

Duphaston da adet düzensizliği, şiddetli adet ağrıları, düşük tehlikesi gibi durumlarda verilmektedir.

4-Cyclo-Progynova Draje

Adet düzensizliğinde, östrojen eksikliğinin neden olduğu sağlık problemlerinde verilmektedir.

Yukarıdaki benzer durumlarda kullanılan farklı ilaçlar da mevcuttur ve doktorunuz tarafından yazılmalıdır. Sizin asıl şikayetiniz burada önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM