Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Adet Geciktirici Bitkisel Çözüm

Adet geciktirici bitkisel çözüm isteyen kadınların imdadına yetişen ilaçlar ve bazı teknikler vardır. En çok tercih edilen adet geciktirici ilaçları ve hormonal ilaçlar ile adet geciktirmelerini sağlamaktadır. İlk olarak adet döneminde bir gecikme olabilmesi için progesteron hormonunun normal seviyesinden daha fazla bir değere ulaşmasıdır. Bunun nedeni ise progesteron hormonunun yükselmesi ile adet kanaması başlaması olmaktadır. Doğum kontrol ilacı kullanılırsa bir haftaya kadar adette gecikme elde edilebilir. Dikkat edilecek olan sürekli olarak bu tip ilaçları kullanmamak aksi taktirde yarardan çok zarara neden olacaktır.

 • Maydanoz : Şayet adet dönemi birkaç gün ertelenmek istenirse, maydanoz yapraklarını alınız ve sıcak su ile demleyiniz ve içiniz. Günlük abartıya kaçmadan 3 bardağa kadar tüketebilirsiniz. Böylece adet gecikme isteğinize bir yararı olacaktır.
 • Zencefil ile Civanperçemi: Kadınların adet geciktirme isteklerinde yardımcı olacak olan zencefil ve civanperçemi olmaktadır. Hem zencefil hem de civanperçemi demlenir ve içilir bu da adetinizi birkaç günde olsa ertelemeye yardımcı olacaktır. Fakat bu bitki çayının etki edebilmesi için adet dönemine bir hafta varken alınmasına dikkat ediniz.
 • Tarçın : şimdiye kadar etkisini kanıtlayan ve en çok tercih edilen adet geciktirici yolu olarak bilinmektedir tarçın. Çok fazla değil bir tatlı kaşığı toz tarçını yemeniz adet gecikmenizi sağlayabilmekte. Eğer adet döneminin sonlarında alınırsa toz tarçının tüketilmesinin ardından adette kesilecektir. Bilinçsiz ve sürekli olarak her ay toz tarçın kullanımı bunu bir alışkanlık haline getirmek adet düzensizliğine neden olacaktır. Kesin olarak adetim geciksin diye de birden fazla adet geciktirici bitki tariflerini aynı anda kullanmak zararlı olabilir. Tek bir tane bitkisel yol seçilmeli ve bunun üzerinden gidilmelidir. Ancak kesinlikle doktorunuza başvurmadan bu tür yöntemlere başvurmayınız.

  Adet geciktirici bitkisel çözüm için çay nasıl hazırlanır?

Malzemeler

 • Dülger otu
 •  Biberiye
 • Böğürtlen
 • Şeker
 • Tarçın

Hazırlık Aşaması

*Dülger otları kurutulmuş olması gerekir ve bunlar 1 saat kaynatılır. Buharına oturan kadınlardaysa adet dönemi kesilmeleri engellenir.

*Böğürtlenin yapraklarını alın ve on dakika süresince kaynamaya tabi tutun. Ardından süzün ve sıvı olarak şurup kıvamı alana kadar şeker ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı öğün aralarında bir fincan olmak koşulu ile alınır.

*Biberiyenin yapraklarını alın ve on dakika boyunca kaynatın ardından süzün. Bu sıvının içine bal ilave ederek şerbet kıvamı alana kadar karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız bu karşımı tok karın ile yani yemeklerin ardından bir fincan tüketin. Adet geciktirici bitkisel çözüm konumuz ile ilgili sorularınızı yorum yaparak bizlere ulaştırabileceğinizi ve hızlı cevap alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bir önceki yazımız adet geciktirici ilaçlar kullanmak zararlı mı? Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM