Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Adet Söktürücü İlaç İsimleri ve Fiyatları

Adet söktürücü ilaç isimleri, adet düzensizliği yaşayan kadınların merak ettiği konulardan birisidir. Adet söktürücü ilaç kullanımında dikkat edilmesi gereken konuların en başında, uzman bir hekim tarafından gereken muayene ve tetkikler sonucunda, doğru konulan teşhisin ardından, en uygun olan adet söktürücü ilaç isimleri içinden seçiminin yapılmasıdır. Hiçbir şekilde keyfe keder bu tip ilaçların kullanmaması gerekir. Aksi halde adetlerde daha fazla bozulmalara yol açabilir. Çünkü adet söktürücü ilaçlar içersinde hormon içerdiğinden dolayı gereken muayene yapıldıktan sonra adet söktürücü ilaç reçete edilmelidir.

İçerisinde pogesteron hormonu olan adet söktürücü ilaçlar; iğneler, tabletler ve haplar olmaktadır. Gebelik planlamayan kadınların kullanabildiği ilaçlardır. Eğer adet düzensizliğine neden olan, faktör gebelikse ilaç kullanımı sonucunda, düşük ile sonlanabilir. Bu nedenle de kesinlikle uzman doktor kontrolünden geçildikten sonra ve doktorun reçete ettiği gibi kullanmak gerekir. Adet söktürücü ilaçlar vücuda alındıktan sonra rahim duvarında baskıya neden olarak adet kanaması başlatılır.

Adet söktürücü ilaç isimleri nelerdir?

1-) Tarlusal 5mg tablet

tarlusal adet söktürücü ilaç isimleri

Tarlusal 5mg tablet doktorunuz tarafından reçete edilmişse, reçete talimatlarına göre kullanınız.

Tarlusal 5mg tablet nasıl kullanılır?

İlaç doktorun reçete ettiği biçimde kullanılmalı ve doktorun tavsiye ve önerilerine uyulmalıdır. İlacı bir bardak su ile alınız.

Tarlusal 5mg tablet yan etkileri nelerdir?

 • Karın ağrısı, yüzde, dudaklarda, dilde şişmeler, nefes darlığı, boğazda şişme olursa doktorunuz ile iletişime geçiniz.
 • Toplar damarlarda meydana gelen iltihap, bunun nedeni akciğer yada damarlarda meydana gelen kan pıhtısıdır, yüksek ateş, mide bulantısı, baş ağrısı, depresyon, sersemlik, ciltte oluşan kaşıntı ve döküntü, göğüslerde ağrı gibi yan etkiler daha az görülmektedir ve meydana gelmesi durumunda hemen doktorunuzu arayınız.
 • Yaygın olarak görülen yan etkiler ise uykusuzluk, halsizlik ve sinirliktir.

Tarlusal 5mg tablet fiyatı : 5,13TL

2-) Duphaston 10mg 20 tablet

duphaston adet söktürücü ilaç isimleri

Duphaston 10mg 20 tablet kullanımını da doktorunuzun reçete ettiği gibi kullanmanız gerekmektedir.

Duphaston 10mg 20 tablet neden kullanılır?

 • Adet düzensizliklerinde
 • Şiddetli adet sancılarında
 • Endometrioz
 • Düşük riskinin olduğu durumlarda
 • İtiyadi düşüklerde

Yukarıda ki rahatsızlıkların yanında Duphaston 10mg 20 tablet östrojen ile kombine şekilde kullanılabilir. Bu rahatsızlıklarsa; sekonder amenore ve fonksiyonel kanamalardır.

Duphaston 10mg 20 tablet fiyatı ne kadar?

Duphaston 10mg 20 tablet fiyatı 10.77 TL olarak belirlenmiştir.

3-) Cyclo-Progynova Draje

cyclo-prognova adet söktürücü ilaç

Etken maddesine bakıldığında norgestrel, estradiol valerat olduğunu görmekteyiz. Östrojen hormonu eksikliğinde kullanılır. Özellikle adet düzensizliği ve menopoza bağlı östrojen kayıplarını yerine koyarak sorunu çözüme ulaştırır.

Cyclo-Progynova Draje Nasıl Kullanılır?

 • Kesinlikle doktorunuz nasıl reçete etmişse o şekilde kullanınız.
 • Bol su ile alınız
 • Her gün aynı saatte almaya çok dikkat ediniz.
 • Adet zamanında ilaç reçete edilmişse, adetin beşinci gününden itibaren alınmaya başlanmalıdır.

İlaca başladıktan sonraki gelen ilk 11 gün beyaz tablet, sonraki gelen 10 günde ise her gün bir tane açık kahverengi tablet alınmalıdır. Kutunun hepsi bittiği zaman 7 gün ilaç tamamen bırakılır. 7 gün geçtikten sonra başka kutuya başlanır. Adet kanaması 7 günlük arada genellikle ilk3-4 günde başlar.

Cyclo-Progynova Draje Fiyatı Ne Kadar?

Cyclo-Progynova Draje fiyatı: 9.97 TL

4-) Lutenyl 5mg Tablet

lutenyl-adet-söktürücü-ilaç

Lutenyl 5mg tablet adet düzensizliği yaşayan kadınların veya progesteron eksikliğinin neden olduğu rahatsızlıklar, fonksiyonel kanamalarda, şiddetli adet ağrılarında ve östrojen ile kombine bir şekilde hormon replasmanında kullanılmaktadır.

Luteyl 5mg Tablet Fiyatı Ne Kadar: 7,82 TL olarak belirlenmiştir.

En çok reçete edilen adet söktürücü ilaç isimleri

Cyclogest, DI-PRO ( oleosum ampul), progestan kapsul, apranax fort 550mg tablet, naprasyn Cr 750 mg 10 tablet gibi adet söktürücü ilaç isimleri sıkça hekimler tarafından reçete edilebilmektedir.

Adet söktürücü ilaçlar nasıl etki ederler?

Yukarıda adet söktürücü ilaç isimleri nelerdir? Onlardan bahsettik şimdide bunların nasıl etki ettiğine bakalım. Adet düzensizliği yaşayan kadınların, adetlerini düzene sokmak için, adet söktürücü ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar bir nevi kadının adet dönemini taklit ederek, etki etme prensibine dayanır.

Adet dönemi iki ayrı bölümden oluşur. İlk bölümde östrojen hormonu ön plandayken, ikinci bölümde progesteron hormonu üretilmeye başlanır. Ancak ikinci bölümde yükselen progesteron hormonunun düşmesi ile birlikteyse adat kanaması başlar.

Verilen adet söktürücü ilaçlar ise bütün bu döngüyü kendisi uygulamaya çalışarak adet düzensizliğini gidermeye çalışır. İlaç vücuda girdiği zaman progsteron hormonu verilmiş olur, ilacın kesilmesi ile beraber azalan progesteron etkisi ile birlikte adet kanaması başlar ve adet söktürücü ilaç alımı durdurulduktan 3 ile 5 gün sonra adet görülür.

Sorularınızı konu altına yorum yaparak sorabilir kısa sürede cevap alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız adet düzenleyici haplar başlıklı konumuzu da okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca adet gecikmesi nedenleri konumuzu da okuyarak adetinizin neden geciktiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aşağıdan kullanıcı yorumlarını ve cevaplarını okuyabilir, sorularınız varsa yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

138 yorum

 1. Ben bu ay adetti göremiyorum bekar bi kizim ama kasiklarimda çok ağır var acayip tatlı yiyorum lütfen yardımcı olun sistim iyice

   • Merhaba Serpil hanım.

    Adet dönemleriniz sancılı geçiyorsa altta başka bir neden yatabileceği gibi, herhangi bir nedende olmayabilir. Ancak uzman bir doktorun yapacağı detaylı jinekolojik muayene sonucunda net bir bilgi elde edinilebilir. Maalesef buradan net bir bilgi söylemem mümkün değil.

    Şiddetli adet sancısı konusunu ayrıntılı olarak ele aldık buradan ulaşabilirsiniz geçmiş olsun Serpil hanım : https://gebelikse.com/siddetli-adet-sancisi-neden-olur

     • Merhaba Tuğba Hanım.

      Adet kanaması geldiğinde ilaç alımı kesilebilir, zaten doktorunuz size kaç gün kullanacağınızı söylemiştir. Ancak bu adet kanaması mı değil mi diye, ultrasonda bakmak gereklidir. Doktorunuz ile irtibatta olarak, doktorunuzun önerdiği şekilde ilaç kullanmaya devam ederek adetlerinizi düzenleyebilirsiniz.

  • Merhaba.

   Adetinizin gecikmesinin birçok nedeni olabilir. Adet gecikmeleri 7-8 güne kadar normaldir. Adetiniz ne kadar gecikti. Kasık ağrısı ve tatlı ihtiyacı aslında adet belirtilerindendir.

   Ayrıca adet gecikmesinin nedenlerini detaylı olarak ayrı bir konuda işledik buradan ulaşabilirsiniz : https://gebelikse.com/adet-gecikmesinin-nedenleri

  • Benim adetim 25 gün neredeyse geçikti 10 günden fazladır ağrılarım var adet olmuşum gibi ama hala gelmedi doktorada gittim bana tatmin olacağım hiçbir şey söylemedi

   • benimde 2 ay gecikti adetim evde test yaptim ikinci cizgi silik cikti kan verdim ondada bu sefer cikmadi ne yapcami bilemiyorum

  • Merhaba Mila hanım.

   Adet söktürücü tarlusal kullandınız ve hala adet görmediniz sanırım. Eğer böyleyse detaylı olarak bir kadın doğum uzmanı tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Altta olan farklı nedenlerden dolayı adet göremiyor olabilirsiniz ve bazen bunun çözümü çok basit olmaktadır.

 2. Merhaba ben iki aydır adet olmuyorum ve çok stres yaptı bana ne yapmalıyım doktorada gittim bi tedavi uyamadı sinirlerim çok bozuk

  • Medine hanım adetleriniz düzensizse uzman bir doktora tekrar gidin altta yatan bir çok neden olabilir. Stres yapmayın size uygun bir tedavi uygulanacaktır.

   • Mrb doktor bey.her ay 5 gün erken eder görürdüm. Ve 28 günde bir adet görüyorum. Bu ay 5 erken olmadim ustelik ayni günde olmadim. Bu ay tel bir ker3 ilişki yasandi. Oda adetim 6. Gününde oldu. Baska da olmadı. Hamile dağılımdır umarim. Tarlusal kullandım. Bitki kullandım açılmadim

  • önce ilaç kullanıyordum iki ay kullanmadım düzenli oldu 3.ayda sabah leke gördüm ve devamı olmadı bugün sabah yine gördüm gün içerisinde gelmiyor yardımcı olun lütfen doktora gitmiştim tahliller yapılyapıldı ama herşey normal dendi sorun devam ediyor ilaç kullanmazsam

   • Merhaba öncelikle adet gecikmeniz şuan kaç gün oldu. 3. ayda lekelenme gördüm dediniz bu lekelenmeden sonra bu sabah ki lekelenme arasında kaç gün var.

 3. Merhaba hocam polikistik sendromum var adetlerim düzensiz doktor doğum kontrol hapı verdi faydası olur mu?

  • Merhaba Tuğba hanım evet polikistik over sendromu adetlerde düzensizliklere neden olabilir ve biz doktorlar doğum kontrol hapı ile bu düzensizliklerin önüne geçmeye çalışırız doktorunuzun vermiş olduğu ilacı kullanınız faydası olacaktır.

 4. Merhaba ben nişanlımla bir ilişki yaşadım ama korunduk herhangi bir boşalma olmadı fakat bir aydır adet olmadım çok fazla mide bulantım var test yaptım hamile değilim fakat bunu ne gibi bi sorunu olabilir

  • Merhaba Halide Hanım.
   Öncelikle kendinize şu soruyu sormalısınız adetim neden gecikti ve ne kadar gecikti. Bu soruların cevapları önemli. Ayrıca daha önceden adetlerinizde gecikmeler oluyor muydu? En son ne zaman adet gördünüz son olarak gebelik testini ilişkiden kaç gün sonra yaptınız bu soruların cevaplarını bilirsem daha net cevaplar verebilirim size.

 5. merhaba benim adetlerim çok sancılı geçiyor resmen ağlıyorum böyle bir agri ve agrisi ilk 3 gun sürüyor hangi ilaci kullandiysam fayda etmedi ne yapmaliyim lutfen bi care bulun 🙁

  • Merhaba Bengü hanım.

   Adet sancısının bir cok nedeni olabilir. Detaylı bir muayeneden geçmenizi öneririm.

   Kısaca adet sancısının nedenleri ; Endometriozis, rahim tümörleri, rahim ağzında olan darlık, Rahmin konumunun bozuk olması, rahim ve etrafında olan organlarin iltihaplanması ve psikolojik nedenler olabilir, bu nedenle altta yatan sorunu tespit edip doğru bir tedavi ile bu sorun aşılabilir. Gecmiş olsun.

 6. Merhaba ben 9 ay once dogum yapdim ve ik adetimi iki ay once gördum iki aydirda adet olmuyorum doktorum cerazette hespini kullanmamı soyledi ama benim adet düzensizliğim kendimi bildim bileli vardir bir ay adet olursam uc veya iki ay olmuyorum bu hap benim adetimi duzene sokarmi

  • Merhaba Günay hanım.

   Daha önceden adet düzensizlikleriniz zaten varmış. Bunun nedeni hiç araştırıldı mı? Örneğin polikistik over rahatsızlığınız var mı? Öncelikle tedavi değil, altta yatan adet düzensizliklerine neden olan sorun bulunmalı ve sonraki aşama tedavi olmalı ki, sorun ortadan kalksın. Daha önceden adet söktürcü ilaç kullandınız mı bilmiyorum ancak eğer sorun hormonalse ve bu tür hormon ilaçları ile düzelecek seviyedeyse cerazette faydalı olacaktır, hepsini kullandığınızda doktorunuza kontrole gitmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

 7. Merhabalar adetim 2.5 ay kadar gecikti doktorum tarlusal yazdı fakat hap kullanmak istemiyorum onun yerine adaçayı içsem olur mu bir de hapın yan etkisi olarak kilo aldırma ve tüylenme varmı?

  • Merhaba Özge hanım.

   Adet gecikmeniz 2,5 ay olmuş ve ilaç kullanmanız kaçınılmaz bir durum. Doktorunuz gerekli muayeneleri yapıp tarlusal yazmış size, ilacı doktorunuzun reçete ettiği şekilde lütfen kullanın. Tarlusal yan etkileri arasında kilo aldırıcı özelliği yoktur beslenmenize biraz dikkat etmeniz halinde kilo alacağınızı sanmıyorum size reçete edilen ilaç hormon içeren bir ilaçtır, o nedenle tarlusal tüylenme yapabilir. Fakat adet gecikmeleriniz ciddi bir sorundur ve hormon bozukluklarına işaret eder bu nedenle kesinlikle tedavi edilmesi gerekir. Eğer hormon bozukları tedavi edilmezse daha ciddi sorunlar doğurur.

 8. Merhaba bekarım benim adetim hep düzenlidir bu ay olmam gerekirken 1 hafta gecikti canım tatlı filan çekiyor arada bir belimde agrı oluyor ama adet olmadım normal mi yoksa çok stres yaptım olmadım diye

  • Merhaba Ecrin hanım.

   Bir hafta on günlük gecikmeler normal karşılanır. Suanda adet belirtileriniz var muhtemelen bir kaç gune adet kanaması baslar stres yapmayın. Ancak olmazsanız yada bu sekilde gecikmeli olarak devam ederse bir kadın dogum uzmanına gidin, gerekli hormon testleri ve ultrason muayeneleri yapılır. Gecmiş olsun.

  • Merhaba Meral Hanım.

   Her ay bu şekilde oluyorsa, öncelikle bir kadın doğum uzmanına giderek jinekolojik ultrason ile muayene yapılması kist veya başka rahatsız var mı? Diye bakılması gerekir. Önerim çok uzun zaman geçmeden muayenenizi olmanızdır. Geçmiş olsun.

 9. mrb ben korunma iğnesi vurduruyorum 1 yıldan beri 2 ay önce 1 sefer vurdurmadım eşim gelmeden 10 gün önce v
  vurrdurdum ve adet geçiksın diye geciktirici hap kullandım şimdi ıse 1 hafta gecikti normal mı kasitkta agrı ve akıntım var ama bırsy yok normal mı ne kadar sürer ve hangi söndürücü ilacı kullanmalı tavsiye edersiniz

  • Merhaba Gül Hanım

   Öncelikle şunu belirtmek isterim kullanmış olduğunuz adet geciktirici ilacın içeriğinde hormon var yani doğal döngüye müdahale edilip bu şekilde adet gecikmesi olmaktadır adet geciktirici ilaçlar konumuz : https://gebelikse.com/adet-geciktirici-ilaclar.html

   Normalde adet geciktirici haplar bırakıldığında 3-5 içinde adet kanamasının görülmesi beklenir sizin gecikmeniz bir hafta olmuş, tıbbi olarak on güne kadar olan gecikmeler normal karşılanmaktadır, eğer adetiniz on günden daha fazla gecikirse bir kadın doğum uzmanına giderek gereken tetkiklerin yapılmasını sağlayın, adet gecikmesi bir hormonal soruna işaret ediyor olabilir bu kendiliğinden düzelmezse ilaçlar yardımı ile eski döngüsüne sokmak mümkündür. Adet söktürücü ilaç olarak sizi muayene etmeden şunu kullanın diyemem çünkü belkide daha farklı bir sorun adet gecikmesine neden oluyor olabilir bu yüzden adet gecikmesi sorununuz devam ederse lütfen bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun…

 10. Sevgilimle ilişkiye girdim içime bosalmadi fakat risk almamak adına daha sonra ertesi gün hapı kullandım bu hapı kullandığımda kanamam geldi ve 1 hafta sürdü daha sonraki ilişkilerimizde de korunduk fakat 30 gündür adetim gelmiyor. Test yaptım negatif çıktı bunun nedenı nedır?

  • Merhaba Deniz hanım.

   Ertesi gün hapının yan etkileri arasında bulantı, kusma, kanama, lekelenme ve adet gecikmesi bulunmaktadır. Gebelik testiniz negatif çıkmış, adet gecikmesi hamilelik ile ilgili olmadığını varsayarak, ertesi gün hapı kullanıldığı ay adet düzenini bozmaktadır ancak bu geçici bir durumdur. Sanırım şuan bir hafta on günlük adet gecikmeniz var, gecikmeniz 15-20 günden fazla olursa önce tekrar bir gebelik testi negatif çıkması durumunda bir kadın doğum uzmanına giderek detaylı bir muayene olmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun…

 11. Bu ay adetim 5 gün gecikti sonra oldu 1 gün oldu 2 gün bityi bugün 3 gun damla damla tekrar başladı acaip bi şekilde bel ağrısı var yuruyemiyom bile goguslerim de sisti agriyo ne yapmaliyim

 12. Merhaba, sevgilimle 5 aralıkta çok kısa sürede ilişkiye korunarak girdik boşalma da olmadı fakat adetimden 4 gün geçti arada karnım ve belim ağrıyor adet olmayı bekliyorum hamilelik bana imkansız gibi geliyor şu aralar çok stres yaptım bu konuda psikolojim de bozulmuş durumda ne yapmalıyım?

  • Merhaba Ceren Hanım.

   Adet gecikmeleri tıbbi olarak bir hafta on güne kadar normal kabul edilmektedir. İlişki esnasında vajinaya boşalma olmamışsa ve condom ile korunulmuşsa gebelik şansı çok,çok düşüktür. Adet gecikmeniz gebelikten korktuğunuz için psikolojik olabilir. Büyük ihtimalle 4-5 güne adetiniz gelir stres yapmayın.

 13. MERHABA 2 AYDIR REGL OLMUYORUM GEBELİK TESTİ YAPTIM SONUÇ NEGATİF ÇIKTI YAKLAŞIK 3 AY ÖNCE YASMİN DOĞUM KONTROL İLAÇINI BIRAKTIM BUNUN SEBEP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ECZANEDEN ADET SÖKTÜRÜCÜ ALIP İÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM DAHA SONRASINDA ADET OLMAYABİLİRMİYİM

  • Merhaba Ece Hanım.

   Doğum kontrol hapları, içerisinde östrojen ve progesteron hormonlarını da içerirler. Bu haplar adet düzensizliği olanlara adetleri düzenlesin diye verilebilir. Ancak bazen ilaç kesilmesine rağmen adet döngüsü düzelmez yada adet görülmeyebilir, bu durumun ilk üç ayda düzelmesi beklenir. Nadirde görülse bir yıla kadar adet görülmediği de görülmüştür. Size tavsiyem kadın doğum uzmanına gidip muayene olmanız ve size uygun olan tedavi yöntemini doktorunuz belirleyerek, uygun olan ilacı reçete etmesidir. Ancak bu şekilde doğru ve başarılı bir tedavi yolu izlenir. Geçmiş olsun.

 14. Hocam merhaba ismim tuğba son bi kaç aydır takvim tutmuyodum adetim gecikti sanırım gebeyim evde test yaptım pozitif çıktı elinizden öper 1 yasında kızım var bu gebeliği sonlardırmak istiyoruz eşimle aldığımız bi karar siz ne önerirsiniz hastaneye de gittik gebeliği sonlardırmak için ama yardımcı olamayız dediler iyi çalışmalar

  • Merhaba Tuğba Hanım. Öncelikle kızınızı allah bağıilasın, sağlıklı ve uzun ömürler versin.

   Yasal olarak gebeliği sonlandırmanın 2827 sayılı nüfus planlaması kanuna göre 10. haftaya kadardır. 10 haftanın üzerinde olan gebelikleri sonlandırmak için anne yada bebeğin sağlık durumları değerlendirilir. Gebeliğiniz on haftayı geçmişse hastane yardımcı olamayabilir. Ama yasal süreyi geçmediği halde hastane yardımcı olamıyoruz diyorsa (bu bütün şartlar yerine geldiğinde pek mümkün değildir) başka bir hastane ile görüşmenizi tavsiye ederim.

 15. Mrb ben ayın birinde adet oldum altısında bitti iki gün sonra eşinle korunarak ilişkiye girdik adet olmam gerekiyor ama olmadım yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Meryem Hanım.

   Adetiniz bittikten iki gün sonra ve korunarak ilişkiye girmişsiniz, gebe kalma şansının en yüksek dönemi yumurtlama döneminizdir, yani adetten sonra genellikle 14 gün geçtikten sonra, ortalama kaç günde bir adet olduğunuza göre değişir. Örneğin 30 günde bir adet oluyorsanız bundan 14 çıkartın 30-14 = 16 bu şu anlama geliyor adet kanamaları ortalama 30 günde olan bir kadının son adet kanamasından 16 gün sonra yumurtlama dönemidir. (Sitemizde yumurtlama dönemi hesaplama programı bulunmaktadır menüden ulaşabilirsiniz) Bu durumda sizin hamile olma şansınız düşük, ama hiç bir zaman hamile kalma şansı yüzde sıfır değildir. Size önerim adetiniz yaklaşık on gün gecikmişse gebelik testi yapmanız, negatif çıkması halinde, beş gün sonra testi tekrarlamanız yine negatif çıkarsa ve adet gecikmesi devam ederse lütfen bir kadın doğum uzmanına giderek gereken tetkiklerin ve muayenelerin yapılmasını sağlayın. Geçmiş olsun.

 16. Merhabalar ben doğum konturol hapı bu ay 2 defa ertesi gün hapı kullandım şuana kadar adet olmadım acaba neden kaynaklaniyor dur test yaptirdim herhangi birşey de çıkmadı

  • Bunun için öncelikle kadın doğum uzmanına giderek gereken muayeneleri olmanız ardından ilaç ile erken adet olmanız sağlanacak veya adetinizi geciktirmeye gidilecektir.

 17. Hocam benim adettimdrn 3 gün geçiyor ve ben çok korkuyorum hamile olmaktan çünkü ikizlerim var daha üç yaşındalar bugün hafif ten lekeler gördün ne yapmam lazım lütfen yardım edin

  • Merhaba Meryem Hanım.

   Adet gecikmesi 7-10 gün normaldir, telaş etmeyin bir kaç güne adet kanamanız gelir. Gebelikten korunmak için ilişki esnasında korunmayı ihmal etmeyin lütfen.

 18. Meraba agustos ayinda dogum kontrol hapi qulairista kullanmaya basladim gebe kalmamak icin cok fazla kanamam oldu 2 ay sonra biraktim ilac kullanmadan once her ayin 10 unda hasta oluyordum ilactan sonra bu 1 ila 2 si olarak degisti fakat bu ay gecikti telaslandim test yaptim negatif aceba eski tarihe donme ihtimali varmi

  • Merhaba Büşra Hanım

   Telaş etmeyin eski düzenine dönecektir. Her ayın 10 olmasa bile kendine belli bir döngü belirleyip bu döngü içinde adet olursunuz. Gecikmeleriniz devam ederse doktora başvurmalısınız. Geçmiş olsun.

 19. Merhaba doktor bey . Ben 52 gündür adet olamadım çok stres yaşadım hala yaşıyorum buarada bekarım . Ve normaldede adetim hep düzensiz dir ama bu kadar değil . Bi doktora gitmeye çekiniyorum . Adet söktürücü aldım eczaneden kullandım yine yok yine yok çok stresliyim yardımcı olurmusunuz ?

  • Merhaba Evrim Hanım.

   Uzun zamandır adet olmamışsınız. Bu durumu kendi başınıza eczaneden adet söktürücü ilaç alarak aşmanız biraz zor görünüyor. Doktordan çekinmeyin, kadın doğum uzmanı bir hekime gidin çekinmeden bütün derdinizi anlatın. Yapılacak olan tetkikler ve muayene sonucunda adet döngünüzü neyin bozduğu ortaya çıkacak ve buna göre en uygun tedavi yolu izlenerek başarıya ulaşılacaktır. Ama lütfen doktordan çekinmeyin bu durum sizin halledebileceiğiniz bir durum değil. Bir çok hastalık nedeni ile bu şekilde doktora gitmemekte direnenlerde teşhis çok geç konulduğu için tedavide o kadar zor olduğunu lütfen unutmayın. Geçmiş olsun.

 20. Mrb ben 2013 den bu yana 7 ayda bir adet oluyorum dr gittim geçici menopoz dedi adet söktürücü kullandım faydası olmadı hormon testi hep normal 2 ay önce dr tekrar gittim menopoz değilsiniz dedi yaşım 40 geçen yıl ramazan ayında adet oldum en son ne yapmam lazım

  • Merhaba adet gecikmelerinin bir çok nedeni olabiliyor. Bazen kısa sürede kendiliğinden düzelebildiği gibi, bazende sizinki gibi kesinlikle altta yatan nedeni bularak tedavi edilmesi gerekmekte. Hormon seviyeleriniz normalse, diğer adet gecikmesi föktörleri de araştırılmalı. Örneğin polikistik over sendromu, rahim içi gibi. Ağır şekilde yapılan spor ve egzersizlerde adet gecikmelerine neden olur. Ayrıca Hipotalamik amenore, Hipofiz hastalıkları, Hiperprolaktinemi, Rahim içi tabakanın etkilendiği durumlar gibi bir çok faktör adet gecikmelerine neden olabilmektedir. Size tavsiyem uzman bir doktora tekrar giderek detaylı bir muayene olmanızdır. Geçmiş olsun

  • Malasef buradan bulantı yapmayan bir ilaç söylemem mümkün değil lütfen doktor kontrolünde muayene olarak ilaç kullanımı yapınız.

 21. Benim adetim gecikti tarlusal kulandim fayda görmedim bide bulantı yaptı bulantı yapmayan ilaç hangisi ogrenebilirmiyim

  • Merhaba Ceyda Hanım.

   Bulantı yan etki olarak olabilir. Sizi çok rahatsız etmeyecek kadarsa kullanmaya devam edin. Ancak bulantınız hayatınızı çok olumsuz etkiliyorsa bir doktora başvurmanızı ve muayene olarak size reçete edilen en uygun ilacı kullanmanızı tavsiye ederim.

 22. sevgilimle 3 ocakta iliskiye girdik bosalmadi ama ne olur olmaz diye ella kullandim 17 ocakta regl olmam lazimken 3 gun gecti hala regl olmadim cok stresli ve gerginim 2 gundur de fazla istahliyim sizce nedeni nedir hamile olabilirmiyim yoksa ellanin yan etkisi midir

  • Merhaba

   Kullandığınız ella hapı progesteron hormonuna etki ederek etkili olmaktadır. Bu nedenle ella hapının yan etkileri arasında adet gecikmesi bulunmakta olup, bir hafta on günlük adet gecikmeleri normal karşılanmaktadır. Gecikmeniz devam ederse kadın doğum uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederim, ancak 5-6 güne kanamanız başlar diye tahmin ediyorum, stres yapmayın. Geçmiş olsun.

 23. Adetim gecikti doktora gitim ama kan tahlili felan yapti gebelik cikmadi adet sokturucu verdi cyclon dort gundur kulaniyorum ama daha cok var bitmesine ben ilaci hemen biraksam adet olurmuyum

  • Merhaba Nurcan Hanım.

   Kullanmakta olduğunuz Cyclo-Progynova Draje adet söktörücü ilaç tamamen bittikten sonra ortalama 5 gün içinde adet kanaması beklenmektedir. Tabi bu süre ortalama olup kişiye göre değişkendir. Ayrıca yapılan muayene sonucunda doktorunuz ilacı reçete ederken bilgilendirme yapmış olması gerek. Kullandığınız ilacı doktorunuz kontrolü dışında bırakmanızı önermem. Geçmiş olsun.

 24. Merhaba ben 20 yaşındayım bekarım kasim ayında hiç adet olmadım Aralık 21 de oldum fakat 20 ocakta olmam gerekti hala olmadım ultrasondan baktılar herşey temiz çıktı tahlil sonucum pazartesi günü belli olacak kasık ağrılarım var ara ara belirtiler var ama yine de korkuyorum

  • Merhaba Ela Hanım.

   Hormonlarınız ile ilgili bir sorun olabilir ve bu yüzden adet gecikmesi yaşayabilirsiniz. Tahlil sonuçlarınızı görmeden net bir bilgi vermek gerçekten zor ancak endişe etmeyin, yapılacak tedavi ile adetleriniz düzene girecektir. Geçmiş olsun.

 25. Erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiden 1 saat sonra ertes72 adında bir ertesi gün hapı aldık ve hamilelik gibi bir durumun olmasını istemiyoruz ve bunun üstünden 1 gün geçti napmalıyız

  • Merhaba endişe etmenize gerek yok ertesi gün hapları ilişkiden 72 saat içinde alınması gereklidir. Zaten siz bir saat sonra almışsınız.

 26. Merhaba hocam bende 1gun âdet oluyorum doktora gittim hormunlara baktı ama birşey çıkmadı daha önce başka doktora gittim bana tarlusal ve birtaraf kahve birtaraf beyaz bir hap verdi onları kullandım güzel oldu sonra bıraktım çok oluyor diye şimdi yine aynı az olmaya başladı tekrardan alsam kullansam olurmu bana yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Fatma Hanım.

   Daha önceden bir hormonal probleminiz varmış ve adet söktürücü ilaçlar ile bu sorun tedavi edilmiş. Ancak şuan ki yaşadığınız sorun hormonlal mi yoksa değilmi? Bunu ancak tetkikler sonrasında öğrenebileceğimiz için, lütfen önce doktorunuza giderek muayene olunuz. Geçmiş olsun.

 27. Mrb benim sevgilimle bi ilişkim var ama korunuyoruz herhangi bi boşalma olmadı ancak bu ay hiç adet görmedim gecen ayın 26sında adet gördüm bu ay gecikdi kasıklarım ağrıyo göğüslerim şişti ağrıyo ne yapabilirim adet görmek istiyorum

  • Merhaba Büşra Hanım.

   Adet gecikmenizin çok fazla nedenleri olabilir ancak en son sanırım aralık 26 da adet görmüşsünüz şuan ortalama 4-5 gün gecikmeniz var. Tıbbi olarak 10 güne kadar olan gecikmeleri normal karşılamaktayız. Büyük ihtimalle 3-4 gün içinde adet görmüş olursunuz çünkü çoğu adet belirtileriniz başlamış. Fakat 1 günden fazla gecikmeniz olursa lütfen kadın doğum uzmanına giderek muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

 28. Hocam 6 aylik bebisim var son uc aydir duzenli adet goruyordum ama bu ay 7 gun gecikti prezervatifle korunuyorduk eger hamilelik gibi bir durumum var ise bunu adet getirici haplarla sonlandirmam mumkn mu.. suan buna psikolojik ve fiziksel hazir degilim birde son bir aydir sivilcelerim icin conturetubex kullaniyordum bebegime bir etkisi olmusnudur hamileysem cok korkuyorum hocam!?

  • Merhaba Hilal Hanım.

   Allah bağışlasın kızınızı sağlıklı ve mutlu şekilde büyütmenizi diliyorum. Adet söktürücü ilaçlar doğum kontrolü sağlamaz. Adet gecikmesinin bir çok nedeni olabiliyor, sadece gebelik bunlardan birisi prezervatif ile korunmak büyük ölçüde doğum kontrolü sağlar ancak hiç bir yöntem yüzde yüz koruma sağlayamaz. Adet gecikmeniz devam ederse, bir uzman doktora giderek muayene olmanızı tavsiye ederim. Conturetubex sivilce, ameliyat sonrası izler ve yara izlerinin tedavisinde kullanılmakta olup, yeni doğum yapmış lohusalık döneminde olan ve hamile kadınların kullanmasını önermiyoruz.

   Doktor kontolü dışında Contractubex kullanmanızı önermem bu ilacın bazı yan etkileri; boğazda şişme, yüzde şişlik, kızarıklık, yanma nefes almada zorluk gibi etkiler yaşarsanız hemen ilacı kesin ve doktora başvurun. Geçmiş olsun.

 29. Ben yaklaşık üç aydır adet görmüyorum hocam doktor hep tarlusal önerir ama düzene girmiyor ne yapmalıyım

  • Merhaba Nuran Hanım.

   Gerekli muayeneler ve tetkiklerin sonucunda doktorunuz size tarlusal reçete etmişse, reçete edildiği gibi kullanmanızı öneririm. Adet gecikmeleriniz ilaçlara rağmen düzene girmiyorsa altta başka nedenler yatıyor olabilir, daha detaylı bakılmasında fayda vardır. Geçmiş olsun.

 30. İyi günler ,21aralik son adet günüm,daha önce adet gecikmeleri yaşamadım,kasıklarim ve karnım da ara ara ağrı oluyor,çok fazla şeffaf akıntım var,gün içinde mide bulantısı ve baş dönmesi oluyor, gebelik testi yaptım negatif çıktı, kadın doğum uzmanlınina göründüm kan tahlili negatif çıktı, yumurtalık ve rahim temiz dedi,adet söktürücü ilaç verdi, kullanmaya korkuyorum yan etkisi olur mu diye, sorum şu ki hamile olabilir miyim testler bazen yanıltıyor olabilir mi?

  • Merhaba Meltem Hanım.

   Kadın doğum uzmanına giderek gebe olmadığınızı zaten onaylatmışsınız. İdrarda gebelik testi yanılabilir ancak kanda gebelik testinin yanılma şansı yok denecek kadar azdır. Tabi kan tahlili yapıldığında gebeliğin başlangıcından bir hafta on gün geçmesi gerekir. sizin 21 aralık son adet tarihinizmiş tahlil ne zaman yapıldı?

 31. Ben 20yaşındyım ve adet olamıyorm hocm Birden fzla dktora gittm.ilk gittiğm doktr yumrta tembelligin var drkn digr dktorum ise pco hastligin vr dedi.ilk gittigm doktor Yazz adnda ilc verdi adetn ilk günü klln dedi ama adt olmyrm ki neyapicm bekarm

  • Doktorunuzun verdiği ilacı reçete ettiği biçimde düzenli olarak kullanın. Yanıt alamamaya devam ederseniz tekrardan kadın doğum uzmanına giderek detaylı muayene ve tetkikler ile sorunun kaynağı bulanarak uygun tedavi yolu ile sonuca ulaşılacaktır. Geçmiş olsun.

 32. Biz erkek arkadaşımla adetimden bir hafta önce korunmasız sürtünme yoluyla ilişki yaşadık boşalma olmadı yalnızca zevk suyunun gelip bişey olmasından korkuyorum yaklaşık bir ay 5 gün adetim gecikti hamile olma ihtimalim var mı lütfen yardımcı olur musunuz

 33. Hocam ben adet günümde oldum ama biraz kanama görüyorum ve bir iki gün kesiliyor tekrar görüyorum bir iki gün yine yok bugün 6. Gündeyim. Normalde 10gün oluyordum son 4yada 5.gününden sonra azalıyor du şimdi bu sizce adet olabilir mi

  • Merhaba Emine Hanım.

   Hormonlarınız ile ilgili bir sorun olabilir yada bu aralar yoğun stres yaşadınız mı?. Kadın doğum uzmanına giderek muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

 34. merhaba hocam 3 yasinda 1 cocugum var tekrar cocuk dusunuyoruz fakat 5 aydir korunmuyoruz ve gebe kalamadim muayenem yapildi uzun suren adetim var fakat yoğun degil cok az oluyor muayenede doktorum kist gordu ilk once hemen patlatirim kan sonucuna gore dedi daha sonra dogum kontrol hapi yazdi cocuk istiyorum deyince ureme bolumune yonlendirdi nasil bir tedavi uygulanir acaba kan verdim doktorumla gorusemedim hemsire kilo vermem gerektigini daha sonra tedaviye baslanacagini soyledi bu durumda kist cocuk olmasina engelmidir tedavisi nasil olacak

  • Merhaba Şeyma Hanım.

   Kistler genellikle hormon düzensizlikleri yaşayan kadınlarda olur. Doktorunuz ilk olarak bu yüzden size doğum kontrol hapı önermiştir. Sanırım Polikistik Over teşhisiniz var. Bu rahatsızlık adetleri düzensizleştirebilir ve gebe kalma şansını azaltır bazen insülin direnci olanlarda sadece kilo verme ile bile gözle görülür yol katedilebilir hemşire hanım bu durumu gözeterek size kilo vermenizi söylemiş olabilir. Gebelik isteyenlerdeyse yumurtalıkları uyaran bazı ilaçlar kullanılmaktadır. 3-4 ay içinde ilaçlara yanıt alınmazsa iğne tedavisine gidilir bundan da yanıt alınamazsa en son tüp bebek tedavisine gidilmektedir. Geçmiş olsun Şeyma Hanım.

  • Merhaba Tuğce Hanım. Adet söktürücü ilaçların kullanma süreleri doktorun muayene sonucunda belli olmaktadır. Kişiden kişiye değişebilir.

  • Merhaba Bahar Hanım

   Doğum gerçekleştikten sonra adet kanamaları sıklıkla 2 ay ile 4 ay arasında tekrar başlamaktadır. Emziren annelerde bu süre biraz daha uzun olabilir.

 35. Adet söktürücü iğne yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

 36. Merhaba hocam geçen ayın17 de 3 aylık iğne yaptırdım bu ayın 7 de adet görmem gerikordu fakat adet olmadım şu an ödemim çok fazla var ve baş ağrısı yapıyor şimdi adet söktürücü ilaç kullansam olurmu

 37. Hocam merhaba ben her ay düzenli adet olurum tam bir ayı doldurmaz adetim geçen ayın 18 inde adet oldum bu ay 15inde adet olmam gerekiyodu fakat 5 gün geçti bu ay diş çektirdim ve agrı kesici kullandım bide antibiyotik adetimi geciktirirmi acaba bu kullandığım ilaçlar???

 38. Merhaba hocam erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bişeyler yaşadık en fazla zevk suyu gelmiş olabilir adetim her zaman düzenlidir ama bu ay 17 gün gecikti.
  Gecikmesinden 12 gün sonra ve 16 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı.
  Doktora gittim ultrasonla baktı hiçbir şey göremedi hormon testi yaptırdı sonuçlarımda proloktini biraz yüksek buldu ve hormonların bozulmuş stres yapma dedi ve tarlusol verdi ama hala gebe olma ihtimalinden korkuyorum, sizce korkmalı mıyım? Bu zamana kadar bişey olmuş olsa zaten ultrasonda ya da testlerde çıkardı değil mi?

 39. Merhaba ben 7ay önce doğum yaptim kordonlarımı da baglattim tarlusal içtim adet olmadım sogan kurude uyguluyorum emziriyorum acaba nezaman olurum

 40. Slm hocam ben 3bućuk yilik evliyim evndikten 3ayda adet oldum ondan sonra hamile kaldim bir oglum var dogumdan sonra hic adet olmadim oglumu 2yasinda sutten kestim ve 1defa adet oldum ve halada adet olmuyorum doktora gitim ilac yazdi 1defa aldim ilaci adet oldum duzelir dedi doktor ama bundan 20 gun once kahverengi lekelenmeler gordum ve 2 gun once test yaptim negatif cikti ve adet olmuyorum neden olabilir hocam

 41. İki haftada iki adet ertesi gün hapı kullandım şeffaf akıntı geliyor göğüslerim ağrıyor 2. Ay olmak üzere ve hala gelmedi sizce sebebi ne olabilir

 42. Hocam ben 44yaşındayım temmuzun 25de regil oldum 1ay olmadım tekrar 1ay oldum 4ay olmadım şubatın 15de oldum ama çok az oldum sayılmaz 15 gün aradan sonra simdi tekrar oldum varda yok öğle ağrı var kasıklarda ama bir tülü sökülemiyorummiyorum bu arada da güvatır ilacı kullanıyorumaspirin kullansam olurmu birde sabah açkarnınamı içsem iyi olurmu yardımcı olursanız sevinirim

 43. Merhaba 9ay önce dogum yaptım.bır ay önce bebeğim memeyi bıraktı fakat hala adet görmedim adet söktürücü ilaç ne önerirsiniz kullanabılırmıyım

 44. Merhaba hocam benim polikistik over sedromum var doktor bana cyclo progynova habını verdi bunu iç adetinin 2 veya 3 günü gel dedi ben bu habı kullandım ama hergün aynı saatte kullanıldığını bilmiyodum şuan 6 gün oldu üzerinden geçeli ama hala adet olmadım ne yapmam gerekir

 45. Ben 3 ay 10 gündür adet olmuyorum doktora gittim bi sorun yok dedi tarlusal kullandım dün sabh bitti ama hala bişey yok acaba ne zaman adet olurum gene olmazsa ne yapmalıyım

 46. En son 28 Ocakta adet oldum.Şuan hala adet göremedim.Testler negatif.Öncesinde bir kere daha böyle olmuştu.Doktor tarlusal verdi 1 tane içtim sabah adet olmuştum.Fakat 3. gün şiddetli karın ağrısından hastaneye gittim doktorlar apandistten bile şüphelendikleri.Yapılan tetkikler sonucu en son genel cerrah içtiğiniz ilaç karın içinde başka kanama yapmış olabilir dedi.Şimdi tekrar tarlusal içmekten korkuyorum aynı şeyler olurmu diye.

 47. Ben geçen ayın 25nde adet oldum şimdi ise yüzümde sivilce çıkıyor ve şiddetli göğüs ağrısı var ama edetim 5 gün gecikti üniversitesi öğrencisiyim sınav döneminden dolayı uyku düzenim bozuldu ve stres yapıyorm bunun gecikmeye bir etkisi varmidir

 48. benim adetim normal ama az geliyor 1 haftada 2 ped kullaniyorum az oluyorum cok stresli geciyor ne yapmaliyim

 49. Merhaba hocam kasım 25de dogum yaptım duzenlı adet goruyodum fakat bu ay 3 gun aksadı hala olmadım tarlusal kullansammı acaba muayene gıttıgımde doktor tedavımı gordun gebelık ıcın kıstın var dedı bununla baglantısı olqbılırmınacaba gormememın

 50. Merhaba,ben bakireyim ve erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birliktelik yaşadık vajinamın üzerine boşaldı ama hiçbir şekilde cinsel organı içimde değildi, her ay düzenli adet olurken bu ay 4 gün geciktim stres oldum hamile olma olasılığım var mı tıbbi açıdan bu mümkün mü?

 51. Merhaba benim 5 günlük bi adet gecikmem var 2 kere ella kullandım bi ay içerisinde ve iki kere idrar testi yaptım ama sonuç negatif çıktı bi kere kan testi verdim 0.100dü negatif dedi doktor daha sonra da kadın doğuma gittim doktorum ultrasonla baktı sadece rahim duvarı kalın gebe değilsin dedi kan testi verdim bi problem yok ilaca da gerek yok dedi ama ben adet olmak istiyorum diyince turlusal yazdı ilacı yazdığı gün tek doz aldım şimdi 5.günü ilacın ve kasık bel ağrım var adet olmadım hala sizce gidip tekrar test yapturayım mı yoksa tursual ne zaman etki edecek

 52. 5 mart perşembe iliskiye girdim. Ve 12 mart regl günüm eğer olursam. Ortalama 28gunde regl oluyorum. Gebelik ihtimali nedir acaba. Przrvtf kullandı ama ilişki esnasında çıktı ve içine akitmadi şüpheye düştüm cevap yazın nolur.

 53. Mrb.ben yaklaşık 1 aydır adet olmadım sevgilim var ama nerdeyse 5 6 aydır hiç ilişki yaşamadık adetim neden gecikmiş olabilir adetim hep düzensizdir benim ama bu sefer çok gecikti

 54. Mrb. Benim adetim 1 ay gecikti sevgilim var ama 7 ay boyunca hiç ilişki yaşamadık zaten hiç boşalma olmadı adetim hep düzensizdir ama bu sefer çok gecikti hamile olabilir miyim yada nedeni nedir

 55. Mrb.ben yaklaşık 1 aydır adet olmadım sevgilim var ama 7 8 aydır hiç ilişki yaşamadık hic boşalma olmadı zaten adetim neden gecikmiş olabilir hamile olabilir miyim hep düzensizdir adetim ama bu sefer çok gecikti

 56. Primolut n kullaniyorum doktorum 2 kutu verdi 1 kutu bitti 2.kutuya gectim kanamam basladi ilaci birakayim mi
  Yoksa devam mi edeyim adet sancimda var
  Dr ma ulasmam suan icin imkansiz

 57. Merhaba,ben şubatın 10 da düşük yaptım sonrasında 1-2 gün kanamam oldu ve bitti mart ayının 10 da yeniden adet oldum nisan 10.da adet olmam gerekiyordu olmadım 2 gün ara ile gebelik testi yaptım negatif çıktı, Bu arada antidebresan ilacı kullanıyordum dr.20 mgdan 50 mg yüksetti sizce neden olabilir ?

 58. Merhaba,ben şubatın 10 da düşük yaptım sonrasında 1-2 gün kanamam oldu ve bitti mart ayının 10 da yeniden adet oldum nisan 10.da adet olmam gerekiyordu olmadım 2 gün ara ile gebelik testi yaptım negatif çıktı, Bu arada antidebresan ilacı kullanıyordum dr.20 mgdan 50 mg yüksetti sizce neden olabilir ?

 59. Merhaba. Benim adetim çok düzenlidir ama bu ay 3gün gecti bu donmlerde biraz üzuldüm ve stres yaptim onun etkilediğini düşünüyorum da yinede korkuyorum.Nisanlıyım ve korunarak iliski yasiyoruz. Hiç iceri bosalma olmadı.adet olamakdikca daha da cok strese giriyorum.kasiklarimda sancilanma oluyor ama adet kani gelmiyormm sizce baska birsey olabilirmi?

 60. Merhaba. Benim adetim çok düzenlidir ama bu ay 3gün gecti bu donmlerde biraz üzuldüm ve stres yaptim onun etkilediğini düşünüyorum da yinede korkuyorum.Nisanlıyım ve korunarak iliski yasiyoruz. Hiç iceri bosalma olmadı.adet olamakdikca daha da cok strese giriyorum.kasiklarimda sancilanma oluyor ama adet kani gelmiyormm sizce baska birsey olabilirmi?

 61. Mrh benim nerdeyse 1senedir adet düzen söz ligin var daha önce doktora gittim çikolata kişiyi var dedi adet sokturucu hap yazdı kullandım adet olunca gittim erimiş kristin yok dedi tahliller yapıldı hepsi normal çıktı hiçbir sorun yok denildi ama düzensizlik neden oluyor dedim psikolojik olabilir denildi her neyse düzene bitmişti son adetim24 şubat ta oldum yine 3aydir olmuyorum yine neden olabilir gebelik tahlili yaptım negatif doktora gitmedim daha neden kaynaklana bilir adet gecikmesi kafamı hep tanıyorum olmuyor diye yardım edin lütfen

 62. Mrhba ben en son 24şubat ta adet oldum üç aydır adet görmüyorum yaklaşık 1yıldır düzensizlik yaşıyorum doktora daha önceleri gittim tahliller falan hep normal çıktı bu kez gitmedim gebelik testi yaptım negatif yardım edin

 63. Merhabalar bende bu aralar çok fazla ağrı kesici kullanmak zorunda kaldım şuanda da antibiyotik içiyorum fakat adet oldum ama kesik kesik bir şekilde ve bu durum bana çok fazla sıkıntı yapmaya başladı bu konuda adet söktürücü ilaçlara baktım ama emin de olamadim ne yapabilirim bu konuda. Ilk defa böyle birşey oluyor..

 64. Meraba ben iki aydir yasmin dogum kontrol hapi kullaniyorum ve ilk ay surekli kanamam oldu ikinci ay ilk aya bakarak azalmalar vardi 30 mayis ilac bitti 7 gun ara verdim 31 nde kanamam basladi ve cok yogun sekilde oluyorum 6 gun oldu bugun sizce ne zmn biter bu kanama doktora gitmelimiyim

 65. İyi günler ben sevgilimle 10 gün önce korunmasız Cinsel ilişki yaşadım sonrasında ella ertesi gün hapını kullandı bugün normalde kanaması olması gerekiyordu ama olmadı kanaması olması için hangi adet söktürücü ilaç kullanması gerekiyor?

 66. Merhaba hocam. Doktorum hem tarlusal(1 kutu) hem de cyclo-progynova(3 kutu) verdi. Once tarlusali kullanip sonra digerine gecmemi soyledi kafam cok karıştı neden iki ayri ilac verdi sizce?

 67. Merhaba ben gebelik koruması için iğne almıştım dört aydır adetim gelmiyor adet söktürücü hangi ilaç içabilirim

 68. Merhaba regl döneminde 1. Gün şiddetli ağrı oluyor ve en fazla 4 gün sürüyor 1.2 gün kanama normal 3. Çok azalıyor adet söktürücü kullanmalimiyim 2 gün gecikti ne zaman kullanmaliyim regl olacakmış in gibi ağrım oluyor arada ve göğüs hassasiyeti de vat

 69. Merhabalar ben 15 Haziranda regl olmam gerekiyordu. Ancak hala gelmemekte sağ yumurtalığımda polikistik overa rastlandı. Ayrıca 2 aydır idrar yolu enfeksiyonum vardı yeni 2 kutu antibiyotik ve günde 5 tane olmak üzere ağrı kesici ile geçti. 1 kutu Tarlusal bitirdim günde 1 tane. Kadın doğum bir kutu daha verdi günde 2 tane. Şuan bitmesine 2 gün kaldı. Ultrasonda da normal kist gördü doktor rahmimde daha büyüyememiş fazla yeterince büyüyünce patlayacak dedi. Şuan ise açık sarı maya kokulu akıntım var kasık bölgesinde ve belimde çok sancı var. Ayrıca Mayısın 26’sında ilk ilişkiye girdim. Sizce durumum nedir?

 70. Merhaba benim adet kanamam en fazla iki gün sürüyor doktora gittim hormon testi yaptırdım hersey normal dedi adetliyken söktürücü hap kullansam çogaltırmı beye nezamn kullanmalıyım

 71. Merhaba;

  Reglisi çok düzenli olan biriydim. Babamın vefatı sonrası düzzensizlikler başladı. Doktora gittim hormonel hiçbir sıkıntı yok; yaşım 42 olduğu halde ama strese gelemiyor vücut artık.
  biara 6 ay jasmin diye bir ilaç kullandım. düzene sokar dediler ve soktu da. sonra bir tatil öncesi geciktirici hap kullanınca yine kesildi reglim. 7 haftadır olmuyorum ki normalde bir reglim bittikten sonra diğerinin başlama süresi 2ila 3 hafta arasıdır. Şimdi yine jasmin hapı mı kullanmalıyım? Ne zaman başlamalıyım (bi regli olsam ilk gün başlayacağım ama bi türlü olamıyorum)
  Ya da başka bir söktürücü ilaç ile başlayıp daha sonrasında mı en az 6 ay Jasmin kullanmalıyım?
  Yardımcı olursanız sevinirim.

 72. Merhaba ben 18 yaşındayım ve hala adet olmadım doktora gittim muayene oldum bişey yoktu. Tarlısal başlamıştı bana da fakat ilaç kullanmayınca olamıyorum

 73. Hocam Merhaba Ben nisanliyim suan, dugunumuze iki ay var fakat nisanlimla iliskiye girdik yalniz disari bosalma oldu daha sonra cinsel organini yikadi ardindan tekrar oldu ama hemen yapmadi. Normalde 23-28 arasi adet olmam gerekiyor fakat henuz olmadi, adet olmam gerekiyor mu sizce?

 74. Ben adetim 4 gün gecikti 10 gün sonra düğünüm var adet söktürücü kullanmayı düşünüyorum doktora gidecek fırsatım yok hangisini önerirsiniz

 75. Merhabalar hocam. Adet dönemim ayın 16 sı ve 20 si arasında gelip gidiyor eylül ayının 16 sı ve 20 sinden sonra hala adet olamadım gecikmne oldu. Agrım oluyor Fakat Kanama Yok Mide Bulantısı İstahsızlıgımda mevcut yardımcı olabılır mısınız rica etsem ?

 76. Merhaba ben gecen ay 19 unda adet gördüm bu ay nişanlımla bişeyler yasadım ama içime boşalma gibi bişey olmadı tarlusal kullanıyorum bazen agrım oluyo bazen olmuyo ne yapmam gerwkir adet olur muyum bi kaç gün gecikmesi normal midir lütfen yardımcı olun

 77. Merhaba ben kasım ayın 22 rengi olmam gerekiyordu hala olmadı sprall var 2 defa test yaptım hamile değilim doktor bir hafta beklememi söyledi spral varken çok zor hamile kalman 1 hafta Sonra olursun dedi hala olmadım

 78. Ben aralıgın 26 adet oldum ve eşimle adetimin bittigi gün birlikte olduk bütün belirtiler var acaba hamilemiyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM