Adet Söktürücü İlaçlar Kullanmak Zararları

  • 13 Ocak 2017
  • 986 kez görüntülendi.
Adet Söktürücü İlaçlar Kullanmak Zararları

Dikkat edilmesi gereken adet söktürücü ilaçlar doktor kontrolünde kullanılması ve doktorunuzun önerdiği dozlarda kullanmaktır. Ancak bu şekilde fayda görülebilir. Doktorunuzun tavsiye ettiği zamanlardan daha fazla kullanırsanız size fayda yerine daha çok zarar verecektir. Yapılan muayenelerin sonucunda şayet adet düzensizliği yaşadığınız ortaya çıkarsa progesteron ile birlikte verilen ilaçlar reçete edilebilir. Buda kesinlikle bir uzman muayenesi ile mümkün olur. Buradan adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları konumuza ulaşabilirsiniz.

Adet Söktürücü ilaçlar hangi yan etkileri gösterir?

İlk olarak bilinmesi gereken adet söktürücü ilaçlar uzun vade değil kısa vade kullanılan ilaçlardır. Şayet uzun zaman kullanılırsa bazı sağlık sorunlarına ve hormon bozuklarına yok açabilirler. İşte adet söktürücü ilaçların doktor kontrolünde ve kısa vade kullanılmasının önemini burada anlamış oluyoruz. En önemli ikinci durumsa adet söktürücü ilaçları kullanmadan önce adet gecikmesi yaşıyorsanız ve gebe kaldığınızdan şüphe ediyorsanız kesinlikle hiçbir ilaç kullanmayınız. İlk olarak gebelik testi yaptırarak bu durumu netleştirmeniz gerekmektedir.

Adet söktürücü ilaçlar çeşitli uygulanma tipleri bulunur, iğne, hap olarak ayrıca bunların içinde hormon bulunmaktadır bu nedenle bazı yan etkiler oluşturabilir. Bunun yanında adet söktürücü ilaçlar her ay adet gecikmesi yaşandı diye düzenli şekilde kullanılacak ilaç tipide değildir. Bunun nedeni adet gecikmelerinin birçok nedenlerinin olması ve ilk olarak adetin gecikmesine neyin neden olduğunu bulup buna göre uygun ve etkili bir tedavi seçmek en doğrusu olacaktır. ilaçların alımından sonra adet oluşur fakat gelen kanamanın miktarında değişiklikler olabilir. Göğüs bölgesinde şişkinlik ve hassasiyette meydana gelebilir. Adet dönemi bittikten sonra damla şeklinde yada lekelenme tarzında kanamaları görmekte mümkündür.

Adet söktürücü ilaç kullanımı >>>

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats