Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Anne Sütü Hakkında Genel Bilgiler

Anne sütü genellikle bebeğin ilk yemeğidir ve bu nedenle yağ, karbonhidratlar, çeşitli vitaminler ve anti-vücutlar bakımından zengin olmasıyla sağlıklı büyümesini ve gelişimini sağlayan çok besleyici bir maddedir. 

Normal olarak, süt büyüyen bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde adapte olacak şekilde zamanla değişecektir. İdeal olarak, bu tür yiyecekler, herhangi bir başka yiyecek veya formül gerekli olmadan 6 aya kadar yapılmalıdır. Bununla birlikte, bazı kadınlar emzirme konusunda sorun yaşayabilir veya süt miktarını azaltabilir. Bazı durumlarda çocuk doktoru ve doğum uzmanı, eczaneden uyarlanmış bir süt kullanarak emzirmeyi tamamlamayı önerebilir.

Anne Sütünün Salgılanma Süresi ve Faydaları

Özel emzirme 6 aya kadar devam etmeli ve diğer gıdalarla birlikte yaklaşık 2 yıla kadar devam etmelidir. Yeni yiyeceklerin tanıtımı yaklaşık 6 ayda veya çocuk doktorunun tavsiyesine göre başlatılabilir. İlk yiyecekler daha nötr bir tada sahip olmalı ve yulaf şeklinde sunulmalıdır. Bu tat, tatlı patates, havuç, pirinç ve muz sayesinde elde edilebilir.

Anne sütü, bebeğin büyümesi ve gelişimi için en önemli besin maddelerinden bazıları olan yağ, protein ve karbonhidratlar bakımından oldukça zengindir. Bununla birlikte, ayrıca sağlığın korunmasına ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan iyi miktarda protein ve anti-vücuda sahiptir. Anti-vücut varlığından dolayı anne sütü doğal bir aşı görevi görerek bebeğin çeşitli enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu, anne sütünün neden bir eczaneden uyarlanmış süte tercih edilmesinin ana nedenlerinden biridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Anne Sütü

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM