Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Bebeğe Hazırlık Çantasında Neler Olmalı ?

Sevgili anne ve babalar gebeliğin son dönemlerine yaklaşıldığında artık bebeğe hazırlık çantası hazırlamanın da vakti gelmiş demektir. Yaklaşık olarak otuzuncu haftadan sonra çanta artık hazırlanmalı ve hazır şekilde beklenmelidir. Bu dönem de erken doğum riski de olabileceği ihtimali olduğundan bebek için doğum çantasının bir kenarda hazır olması oldukça önemlidir.

Bebeğe Hazırlık Çantasında Neler Olmalı ?

Bebeğe hazırlık çantasında neler olmalıdır şimdi kısaca bunlardan bahsedelim. Gereksiz alışveriş yapılmamalı bebeğin zaman içinde hızlı bir şekilde büyüyeceği de düşünülmelidir. Bir bebek çantasında iki adet yeni doğan takımı dediğimiz hastane çıkışı setlerinden olmalıdır. Yeni doğan takımları set halinde bebek kıyafetlerini içerir. İçinde bebek atleti, zıbın, bebek şapkası, badisi ve battaniyesi dahil her şey vardır. Bu takımdan iki adet bebeğe hazırlık çantasında olmalıdır. İki adet olmasının nedeni bebeğin yeni doğduğu zaman çok fazla kusması ve altını değişme esnasında da kıyafetlerin kirlenme olasılığıdır. Bu gibi ihtimaller de göz önüne alınarak iki adet yeni doğan takımı olmalıdır.

Bebek bezi de mutlaka doğum çantanızda olmalıdır. Bebek doğduğu anda ihtiyaç duyulan en önemli gereksinimlerden biri de budur. Bebek ağız silme mendili yumuşak ve hassas olmalıdır. Bunun dışında küçük bir biberon da mutlaka çantanızda yer almalıdır. Anneden hemen süt gelmeyebilir ve bu süreçte bebeğe mama vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu ihtimali de düşünerek mutlaka bir küçük biberon doğum çantasında yer almalıdır. Bebeğe iki adet badi, iki adet tulum, iki tane ağız silme mendili de yer almalıdır. Eğer kış mevsimi ise daha kalın ve mevsimsel kıyafetler tercih edilmelidir. Alkolsüz ıslak mendil de alt alma esnasında kullanacağı için o da mutlaka çantada yer almalıdır. Anne için loğusa geceliği , loğusa tacı da unutulmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM