Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Bebek Elde Nasıl Tutulur?

Bebekler doğdukları an da çok hassas olan bir cilde sahiptir. Sadece ciltleri ile de değil kemik yapıları daha tam yerine oturmadığı ve kıkırdak yapıda olduğu için de oldukça hassas olmasının yanı sıra bir de yanlış bir hareket ile bebeğin kemiklerine ve vücut yapısına da oldukça hasarlar verilebilir. Bir bebeği kucağa alır iken de oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Bir bebeği hiç kimse sizler de bilirsiniz ki annesi gibi kucağına alamaz ve anne gibi koruyamaz. Bunun için de bir bebeği kucağa alırken oldukça dikkat edilmesi gerekir.

Bebekler elde tutulurken ilk başka bir el ile bebeğin bel kısmı tamamen kavranır iken bir el ile de baş çevresinin tutulması gerekir. Bebekler doğdukları anlarda beş altı gibi bir ay süre içerisinde baş kısımlarını tam dik tutamadıkları ve yanlış bir hareket ile kendilerine zarar verme olasılıkları oldukça da yüksek olacağı için dikkatli bir şekilde tutulması gerekmektedir. Bebek elde nasıl tutulur sorusunun cevabını yavaş yavaş deneyimle de öğreneceksiniz.

Hafif baş kısmını da sağa ya da sola savuramaması için de hafif bir şekilde bebeklerin baş kısımları da göğse yaşlanarak tutulması gerekir. Bir de ellerinizi öyle bir narin şekilde tutmanız gerekir ki bebeğin herhangi bir kemiği ya da bir tarafı acımasın diye de oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlar oldukça dikkat edilmesi gereken hususlar olmasının yanı sıra bir de bebekleri elleriniz ile tutar iken bebeklerin gözleri ışığa denk gelmeyecek şekilde tutulması gerekir. Çocukların başlarının en üstü daha yumuşak ve beyin kısımları adeta şu gibi olduğu için de bir bebeği ele alır iken olduğunca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM