Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Bebeklerde En Sık Görülebilecek Cilt Problemleri

Bebekler dünyaya geldiği ilk günden başlayarak cilt sorunu yaşarlar, bebekler de görülen cilt sorunları tüm bebeklerde görünebilmekle ve telaşa gerek olmayan bir sağlık problemidir, gerekli kremler ve evde kendiniz de uygulayabileceğiniz yöntemlerle bebeğinizin cilt sorununda kurtarabilirsiniz.

Pişik, en çok yaşanılan cilt sorunu pişik olmaktadır bebeğin bez bölgesi ve dışkıda ki bakteriler ve idrardan dolayı pişik oluşmaktadır. Bebeğinizin altını sık sık değiştirin ve eczaneden pişik kremi alabilirsiniz.
Sivilce, bebeğinizin her hangi bir bölgesin de oluşabilmektedir, normal ve herhangi bir sorun oluşturmaz bebekte kendi kendine geçmektedir.

Altıncı hastalık”, kış aylarında çocuklarda sık rastlanan rahatsızlıkların başında geliyor. Yüksek ateş ile başlayıp vücutta kızarıklarla devam eden hastalık, çocukları yatağa düşürebiliyor.Altıncı hastalığın en önemli belirtisi, döküntüler öncesinde görülen yüksek ateştir. Hastalık sırasında çocuklarda ateş 39 -39.5 dereceye yükselebilir. Bunun yanı sıra çocuklarda eller ve ayaklarda hafif morarma, titreme ve huzursuzluk gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bazen de ateşe bağlı kasılmalar ve havale gibi tablolar oluşabilir.

6.Hastalıkta diğer çocukluk çağı hastalıklarında ise döküntüler, genellikle boyun ve yüzden başlamaktadır. Döküntüler görülür görülmez birkaç saatlik kısa bir süre içerisinde hemen solmaya başlar. Hastalığın başlangıcından itibaren 2- 3 gün içinde kaybolan döküntüler, kalıcı izlere de neden olmaz. Hasta çocuğun öksürmesi ya da hapşırması ile ortama yayılan damlacıklar, hastalığın başkalarına da bulaşmasına yol açabilir. Özellikle ağzına götürdüğü bütün cisimler mikroplarından arındırılmalıdır. Virüs vücuda girdikten sonra genellikle ortalama 9 gün kadar insanın vücudunda bir üreme dönemi geçirir. Hastalığı bir defa geçiren bir çocuk hayatı boyunca bir daha bu hastalığı geçirmez.

Ciltteki kuruluk, bebeğin cildinin kuru olması ciltte birçok soruna neden olmaktadır ciltte, dökülme, pullanma oluşabilmektedir. Fiziksel olarak rahatsız edici bir görüntüsü vardır. eczaneden krem alabilirsiniz ve ya evde doğal yoldan da bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. iki yemek kaşığı zeytin yağı bebeğinizin vücuduna masaj yaparak cildine uygulayın bunu haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır tüm cilt sorunu için zeytinyağı mükemmel çözüm sunar.

Konak kafa derisi de oluşan rahatsız edici bir görüntüsü vardır bunu ortadan kaldırmak için doktorunuza başvurun ve ya evde kendiniz de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz zeytin yağı ile bir yemek kaşığı zeytin yağı sorunlu bölgeye uygulayın masaj yaparak uygulayın 2 saat bekleyin yavaş yavaş bebek tarağı ile tarayın hassas olan deriye dikkat edin bunu haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Çilek lekeleri, kırmızı lekeler olup deri de ki kan damarların büyümesidir ileriki yaşlarda yavaş yavaş geçecektir herhangi bir sorun teşkil etmez bebekte.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM