Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Doğal Yöntemlerle Hamile Kalma Süreci

Çocuk sahibi olmaya karar verdiniz. Bu önemli kararı verdikten sonra hamile kalabilmek için doğru zamanı beklemelisiniz. Peki doğru zaman ne zamandır? Ne zaman hamile kalınır? Hamile kalmak için hangi günler önemlidir? İşte hamile kalmak isteyenlere doğal yöntemlerle hamilelik süreci…

Hamile kalmak için ayın belli dönemleri vardır. Şunu söyleyebiliriz ki bir kadının hamile kalması ayın bir kaç gününde olabilecek bir durumdur. Peki bu bir kaç gün ne zamandır? Kadının bir aylık adet döngüsünün süresi 20 gün ile 32-33 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu aranın kaç gün olduğu çok da önemli değildir. Önemli olan adet gününün başlangıcıdır.

Hamile kalmak için en önemli gün yumurtlama günüdür. Yumurtlama günü de adet başlangıcından önceki 14. gündür. Bu tarihte hamile kalma olasılığı en fazladır ve bu tarihin geçirilmesiyle bu ihtimal de giderek zayıflayacaktır.

Hamile kalmak isteyen bayanlar adet tarihlerini de takip ederek özellikle yumurtlama günlerinde bu günün bir gün öncesi – bir gün sonrası gibi tarihlerde ilişkiye girmelidirler.Hamile kalmak için yumurtlamanın gerçekleştiği zamandan itibaren bu 3-4 gün içerisinde yumurtanın döllenmesi gerekir. Bu tarih adet döneminizin neredeyse ortalarıdır da denilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM