Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Doğum Belirtileri

Doğum, anne adayı için nihayet bebeğine kavuşacağı o özel an olarak nitelendirilebilmektedir. Anne yaklaşık 9 ay gibi bir süreçte bebeğini bekler ve bu süreyi geri sayım yaparak geçirir. Zaman zaman ağrılara, uykusuzluklara ve şişmelere bebeği için katlanan anne doğum zamanının geldiğini anlamak konusunda 9 aylık süreç içerisinde oldukça heyecan içerisindedir. Peki doğum belirtileri nelerdir ve bu belirtileri nasıl anlayacaksınız? Biz de sizin için bunu açıkladık.

Doğum Belirtileri

Doğum belirtileri, kadından kadına değişiklik göstermekle beraber, dünya çapında belirtilerin genellikle benzer olduğunu söylemek mümkündür. Kasılmalar, doğumun başladığının habercileridir. Ancak kasılmalar her zaman sonunda bir doğum olacağını da göstermez. Çünkü bu kasılmalardan çok önemli bir kısmı yalancı kasılmalar olarak adlandırılır. Bu süreçte annenin artık doğum için hazırlandığını ve bebeğin de dışarı çıkmak için kendini yavaş yavaş hazırladığını söylemek mümkündür. Anne adayı bu süreçte tetikte olmalıdır.

Suyun Gelmesi

Doğuma dair diğer bir belirti de elbette suyun gelmesidir. Ancak suyun gelmesi filmlerde gördüğünüz şekilde olmayacaktır korkmayın. Su kesesinin patlaması, muhtemelen çok rhat bir şekilde anlayacağınız ve çamaşırınızı ciddi şekilde ıslatan bir olaydır. Genellikle bu işlemden sonra bile doğurmak için 24 saatiniz olduğunu söylemek mümkündür. Genelde bu süreçte kasılmalarınız başlar ve rahim açılarak doğum gerçekleşir. Ancak gerçekleşmemesi durumunda doktorlar suni sancı uygulayabilir ya da en çare olarak sezaryen ile doğum sağlanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM