Doğum Sonrası Korse Kullanımı

  • 07 Ocak 2017
  • 223 kez görüntülendi.
Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Doğum yapmış kadınların ortak sıkıntısı olan göbek sarkması, karın bölgesinde yağlanma göbek kalması gibi korkuları vardır. Bu sebepten doğum yapan kadınlar daha doğumlarını yapmadan egzersiz yaparım ve korse kullanırım gibi önlemleri düşünmektedir. Tabi ki en doğal ve en sağlıklı yol olan egzersiz yapmak bozulan vücudun tekrar eski haline gelmesi için en büyük yardımcıdır. Doğum sonrası korse kullanmak egzersizin yerini tutamaz zaten şekli bozulan karın bölgesinin bu halde olmasının nedenleri şunlardır gebelikte alınan kilolar, karın bölgesinde biriken yağlar,karın bölgesinin de zayıf düşmesi nedenleri arasındadır. Bunun için egzersiz şart özellikle karın için yapılan egzersizleri yaparsanız çok daha iyi bir karın bölgesine kavuşursunuz. Piyasada zayıflatan korse adı altınsa satılan ürünler vardır hiçbir korse doğum sonrasında ki yağları eritemez bunun için yine diyorum egzersiz. Düşünsenize gebeliğiniz süresince karın kaslarınız zaten esneyerek gevşemiş,güçsüzleşmiş bunları bir korse ile kolayca düzeltmek zaten karşıdan bakıldığında imkansız görünmektedir.

Doğum sonrası korse kullanımı konusunda dikkat edileceklerden biriside uzun süreli kullanmamaktır çünkü bel ve sağlığı yönünden olumsuz etkileyebilir. Şayet uzun süre kullanılırsa bel bölgesinin etrafında olan kaslarda zayıflama olabilir ayrıca bel ağrısı ve bel tutulması gibi şikayetlere neden olabilir. Doğum sonrasında egzersiz yapmaya çok sıcak bakmaya bilirsiniz çünkü uzun bir gebelik döneminden çıktınız bebeğiniz var onun bakımı sizin çok zamanınızı ve gücünüzü alıyor olabilir. Yinede korse kullanmak isteyen anneler doktorları ile görüştükten sonra kullanmalarını tavsiye ederiz.

Korse tercihi yapılırken çok fazla sıkmayan ve pamuklu yapıda tercih edilmelidir. Özellikle bel fıtığınız yada omurganızda herhangi bir sıkıntınız varsa bir beyin cerrahisine yada ortopediste görünmeden korsa kullanımı yapmayınız.

Daha çok dış görünüşüne önem veren kadınların korkusu olan gebelikte alınan kiloları doğum sonrası nasıl veririm ve göbeğimde oluşan bozukluğu nasıl eski haline getiririm olmaktadır. Bunlar korse ile mümkün değildir düzenli şekilde doktorunuzun uygun gördüğü egzersizleri yaparak çokta zor olmadığını göreceksiniz. Zamanınız yada gücünüzün olmadığını düşünebilirsiniz o zaman gün içinde ara,ara kısa egzersizler yapın faydasını görürsünüz. İmkanınız oldukça yürüyüşler yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats