Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Gebelikte Cilt Bakımı Yapılır mı ?

Gebelik süresinde bedenimizde oluşan değişime ek olarak cildimizde de değişimler olur. Lekeler, çatlaklar ve kırışıklıklar olarak ortaya çıkan bu değişiklikler istenmeyen görüntülere neden olurlar. Tabiki bunu engellemek ve önlemek mümkün.

Cilt bakımı gebelik sürecinde önerilen bir uygulama. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek önemli şey kanserojen içerikler barındıran ürünler kullanmamanız.

Bedeninizde yaşanan değişikliklerden ilk etkilenen her zaman elleriniz olur. Bunun için ellerinizdeki kuruluk ve çatlamalara karşın nemlendiriciler kullanabilirsiniz. bebeğinizin sağlığı için kimyasal yapılı ürünlerden uzak durmanız çok önemli.

Hamilelik sürecinde sadece cildinizde değil saçlarınızda da ciddi değişiklikler olacaktır.  Bu genellikle dökülme sorunu olarak ortaya çıkar.

Saç dökülmesine karşı da kimyasal ürünlerden uzak durulmalı bitkisel çözümlere yönelinmelidir. Aksi takdirde saç diplerinizden vücudunuza geçen kimyasallar bebeğinizin sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilirler.

Gebelik döneminde ve hamilelik sonrasında meydana gelebilen sivilceler kabusunuz olabilir. Sivilce tedavisi için özellikle ilaç ile tedavi yöntemlerinden uzak durulmalı cildinizin yağ dengesi kontrol altında tutularak sabun ve kremlerle çözüm aranmalıdır.

Düzenli olarak cilt temizliği yapmanız gözeneklerinizi açık tutar ve gözeneklerinizin nefes almasını sağlar.

Emziren annelerin en büyük sorunu göğüslerde meydana gelen çatlaklardır. Bu konuda sadece çatlaklara değil hijyene de önem vermelisiniz.

Emzirmeden önce döğüs ılık su ile temizlenmeli ve bebeğin hijyen açısından kontrolü sağlanmalıdır.

Emzirdikten sonra kuruluğu sağlanmaya göğüs bakteri ve enfeksiyon açısından tehlike yaratabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM