Gebelikte Göz Altı Morluklarının Nedenleri

  • 31 Ocak 2017
  • 187 kez görüntülendi.
Gebelikte Göz Altı Morluklarının Nedenleri

Kadınlar anne adayı olduklarında eskisine göre daha çabuk yorulup, halsizleştiklerinin farkına varabilirler. Bu durumdan kaynaklı daha fazla uykuya ve istirahat etmeye ihtiyaçları olur. Vücudunuzun istediği uykuyu ve dinlenmeyi gebelik döneminde veriniz. Ayrıca hamilelik döneminde kadınların uyku kalitesi düşebilir bunun nedeni ise uykuya dalmada zorluk ve uyku aralarında uyanmak olmaktadır. Uyku vücudumuzun için çok önemli bir unsur olup uykusuz kalındığında cilt daha soluk bir hal alabilir. Böylece cildin alt kısmında bulunan damarlar kendisini daha bariz ortaya çıkartır ki bu durum gebelikte göz altı morlukları oluşmasına neden olur.

Gebelik dönemi bir çok hormon değişimlerinin olduğu bir dönemdir. Bu değişimler anne adaylarının göz etrafına da etki göstermektedir. Sadece göz altında morluklar görülmez bunların yanında alın bölgesi ile yanaklarda kahverengi renkte lekelenmelerde görmek mümkün olabilir. Esmer tenli anne adaylarında çok görülmeyen bu durum açık tenli kadınlarda daha çok karşılaşılmaktadır.

Göz altı morlukların tedavisine bakarsak aslında tedbir alarak bu mümkün olmaktadır. Sadece yaz mevsiminde değil her mevsimde güneşten koruyan kremler sürmek gerekmekte. Beslenme hayatımızın her döneminde öneme sahip ancak gebelikte çok daha ön plana çıkmaktadır. Gün içinde gerekli olan gıdaları almak ve dengeli düzenli beslenme alışkanlığı edinmek gerekmekte. Bu dönemde göz altı morluklarına karşı alınabilecek diğer önlem ise gün içinde birkaç defa göz çevresine buz uygulamak olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats