Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Hamile Emzirme Kıyafetleri

Anne adayları, hamilelik döneminde birçok fiziksel değişim yaşar. Göğüs, basen ve karın kısımları genişler, ayaklarında şişmeler meydana gelir ve kalça kısımları büyür. Bu ortamda, anne adayları, kendilerine uygun kıyafet bulmakta sıkıntı yaşarlar.

Geçmiş dönemlerde, anne adayları, bu dönemi eski tarz hamile kıyafetleri, bol tişörtler ve şık olmayan eşofman altlarıyla geçirmek zorundaydı. Ancak, günümüzde modanın gelişmesine paralel olarak anne adayları için farklı amaçlara hizmet eden tasarımlar ortaya konmaktadır.

Hamile Kıyafeti Alışverişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne adayları için kıyafetin dış görünüşünden çok özellikleri önemlidir. Vitrinde çok güzel gözüken bir kıyafetin kumaşı anne adayının çok terlemesine sebep olabilir veya zaman geçtikçe o kıyafetin içerisine girmek mümkün olmayabilir.

Anne adaylarının bu dönemde yaptıkları bir hata, büyük bedenli kadınlar için üretilmiş kıyafetleri satın almaktır. Ancak, bu tip kıyafetler, bir süre sonra işlevini yitirir. Bunun sebebi, hamilelik döneminde satın alınan bu kıyafetlerin emzirme sürecinde anne adaylarını zorlayacak olmasıdır. Yeni doğan bebekler sabırsızdır, emzirme işleminin bir an önce başlaması için emzirmeye uygun kıyafetler seçilmelidir.

Bu dönemde alınan kıyafetin emzirme işlemi için ideal nitelikte olması gerekir. Bu tip elbiselere örnek olarak, önden düğmeli kruvaze kesimli elbiseler başta olmak üzere tunikler, penye bluzlar ve özel olarak tasarlanmış göğüs bölümü açılabilen kıyafetler gösterilebilir. Ayrıca, bu özelliklere sahip pijama ve gecelik modelleri de vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM