Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Hamile Kıyafeti Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne adaylarının hamilelik döneminde alacakları kıyafetleri uzun vadeli düşünmesi gerekir. Çünkü, hiçbir kadın doğum yaptıktan hemen sonra hamilelik öncesi kilosuna dönemez. Bu durum, anne adaylarının hamilelik döneminde giydikleri kıyafetleri doğumdan sonra bir süre daha giymeye devam edeceğinin göstergesidir.

Bu konudaki uzmanlara göre, hamilelik döneminde alınan kiloların, tam anlamıyla vücuttan atılabilmesi için minimum dokuz aylık bir süreç gereklidir. Bu durum, hamilelik döneminde satın alınan tunik ve benzeri üst giyim parçalarının doğumdan sonra da giyilebileceğini ifade etmektedir. Ancak, hamile bayanların birçoğu, bu kıyafetleri doğumdan sonra giymek istemez.

Kıyafetleriniz Hem Rahat Hem Modern Olmalı!

Hamilelik döneminde giyinirken rahat olmak uğruna modernlikten, modern olmak uğruna rahatlıktan taviz vermek zorunlu değildir. Çünkü, aynı anda hem modern hem de rahat olmayı sağlayan kıyafetler bulunmaktadır. Anne adaylarının, bu tip kıyafetleri öncelikli olarak tercih etmesi gerekir.

Hamilelik döneminde satın alınan hiçbir kıyafet, anne adaylarını sıkmamalıdır ve rahatsız etmemelidir. Bu gerçeğin farkında olan kıyafet tasarımcıları, ürettikleri kıyafetlerin kumaşlarının içinde likra adı verilen bir maddeye yer verirler. Likra sayesinde kumaşlar esneklik özelliği kazanır. Ancak, likranın uzun süre ısıya maruz kalması durumunda esneklik özelliği kaybolur. Bu yüzden, anne adaylarının, aynı kıyafeti sürekli olarak giymekten kaçınması gerekir. Likralı modeller dışında likranın yer almadığı modellerin de geniş kesimli olduğu bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM