Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Hamilelikte Cinsel İsteksizlik

Hamilelikte cinsel İsteksizlik Nedenleri?

Hamilelikte cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir? Sorusu anne adayları tarafından merak edilmektedir. Aslına bakarsanız bir çok gebelik döneminde hamilelikte cinsel isteksizliğin olmadığı aksine isteğin artığını görsek bile bazı anne adaylarında isteksizlik meydana gelebilmektedir. Ruhsal olarak kendilerini kötü hissetmesine yol açtığından önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hamilelikte Cinsel İsteksizlik neden olur?

1-) Hamilelikte cinsel isteksiz nedenleri arasında kadınların vücutlarında meydana gelen değişimler yer alır.Bazı kadınlar eşim artık beni beğenmiyor gibi düşüncelere kapılıp cinsellikten kaçabilir.

2-) Hamilelikte birçok hormon görev alır ve anne adaylarını olumsuz yönde etkiler. İşte bu hormonlar cinsel isteksizliğe neden olabilir.

3-) Özellikle gebeliğin ilk 4 ve 5. Ayından sonra akıntıları artan anne adaylarına bu akıntılar normal gelmeyebildiği gibi tiksindirici bulabilir ve eşinin de kendi ile aynı fikirde olduğunu düşünerek hamilelikte cinsel isteksizlik olabilir.

4-) Özellikle gebeliğin ilk aylarında anne adaylarını zorlayan bulantı, kusma ve halsizlik gibi gebelik belirtileri anne adaylarını cinsellikten uzaklaştırabilir.

5-) Anne adayları orgazm olma esnasında yaşadıkları kasılmalardan dolayı, bebeğe zarar geleceği düşüncesine kapılarak uzaklaşabilir.

Son Üç Ayda Hamilelikte Cinsel İsteksizlik

Hamilelikte cinsel isteksizlik özellikle son üç ayda kendisini gösterebilir.Bunun nedenleri arasında ise; doğumun yaklaşması ile anne adayının stresinin artması, vücutta gerçekleşen değişimler, karnın artık çok büyümesi ve rahat hareket edememe gibi nedenleri sıralayabiliriz.

hamilelikte cinsel isteksizlik nedenleri

Hamilelikte Cinsel İsteksizlik Sorunu Nasıl Aşılabilir?

Bu konuda özellikle baba adaylarına çok iş düşmektedir. Anne adayına sabırlı ve anlayışlı yaklaşması bu mucizevi ve zor süreci oldukça kolaylaştıracaktır. Çünkü hamilelikte cinsel isteksizlik yaşanması gayet normal bir durumdur bunu hem baba adayı hem de anne adayının iyi bilmesi gerekir. Anlayışlı davranarak birbirlerine sevgilerini göstererek kolaylıkla bu durumu aşabilirler.

Hamilelikte Cinsel İlişki Doğrumu ve Güvenlimi?

Hamileliğin son aylarına kadar normal seyreden gebeliklerde cinsel ilişki yaşanabilir. Gebeliği takip eden doktorun izin verdiği ölçüde ve uygun hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları kullanılarak ilişkiye girilmelidir. Şunu da belirtmekte fayda var halk arasında hamilelikte cinsellik yaşanmaz bebeğe zarar verir gibi kulaktan dolma bilgileri duymanız mümkündür. Bu bilgi tamamen yanlıştır gebelikte yaşanan cinselliğin bebeğe hiçbir zararı olmayıp zaten bebek çok mu çok korunaklı bir bölgede gelişimini sürdürmektedir.

İkinci Trimesterde Cinsel İstekte Yükselme

Gebeliğin en rahat ayları ve halk arasında gebeliğin balayı ayları olarak nitelendirilen ikinci üç aylık dönemde anne adaylarının cinsel isteklerinde artış görülebilir. Artık halsizlik, mide bulantıları gibi sorunlar ortadan kalkmış, anne adayı gebeliğe adapte olmuş, karnı henüz rahatsız edecek boyutta değildir ve hamilelikte cinsel isteksizlik yaşanmaz.

Bir önceki yazımız olan hamilelikte cinsel ilişki sıklığı ne kadar olmalıdır? Konumuzu da okumanızı tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM