Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Hamilelikte Çorap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik dönemi, her açıdan sıkıntılı bir dönemdir. İlk başlarda eski kıyafetlerin giyilebildiği bu dönemde, zamanın geçmesiyle beraber kalçalar genişler ve eski kıyafetler vücuda uymamaya başlar. Bu yüzden, anne adaylarının dolaplarını baştan sona yenilemesi gerekir. Hamilelik dönemindeki çorap tercihleri de hamilelik öncesi döneme göre farklı olacaktır.

Çorap Seçiminin Önemi

Hamilelik döneminde çorap tercihi büyük önem taşır. Bunun sebebi, bu dönemde ayaklarda ödem oluşma riskidir. Bunun sebebi, rahmin büyümesinin bacaklardaki kan damarlarına baskı yapmasıdır. Hamilelik dönemlerini ofis ortamında geçiren anne adayları, daha çok ayakta kaldıklarından dolayı risk yaşarlar. Bu sebepten dolayı, anne adaylarının ayaklarını sıkacak ve rahatsız verecek türdeki çoraplardan kaçınması gerekir.

Bu dönemde, etek ve elbise altlarına ince çoraplar giymek doğru bir tercih olacaktır. Fakat, çoraplarda yer alan sıkı lastik kısımlarının veya ek olarak kullanılan lastiklerin kan dolaşımına  olumsuz etkisi bulunmaktadır. Bu tipteki bir malzeme, bebeğin sıkışmasına sebep olacaktır.

Anne adaylarının bu dönemde giyebilmesi için özel olarak tasarlanmış hamilelik çorapları bulunmaktadır. Tekstil dünyası, anne adayları için her model ve renkte hamilelik çorapları tasarlamaktadır. Külotlu çorap giymek isteyen anne adaylarının jartiyer tarzındaki ve karın kısmı anatomik olan türdeki çorapları giymesi tavsiye edilir. Bunun sebebi, bu çorapların bacak hizasından başlayarak karna destek vermesi ve vücudun toparlanmasına yardımcı olmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hamile Çorapları

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM