Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Hamilelikte Soğuk Algınlığı ve Tedavisi

Hamilelik bebeğin dokuz ay boyunca anne karnında kalması ve doğumla beraber bebeğin dünyaya gelmesi ile son bulur. Hamilelik süresinde anne adayı çok sıkıntılar çeker. Mide bulantıları kusma kilo alımı baş dönmeleri gibi sorunlarla baş eder. anne adayı ayrıca bir can taşıdığı için vücut direnci zayıf düşebilmektedir. Anne adayının vücut direnci de düştüğü zaman bağışıklık sistemi çok zayıf düşer. İşte bu yüzden çeşitli hastalıklara yakalanır. Kış hastalıkları olarak bilinen soğuk algınlığı nezle grip hastalıklara anne adayı çok çabuk yakalanır.

Anne adayı eğer soğuk algınlığı yaşıyorsa neler yapması gerekir konusu hakkında konuşacak olursak;

Anne adayı eğer soğuk algınlığına yakalanmışsa öncelikle asla ilaç almamalıdır. En azından doktora danışmadan ilaç kullanmamalıdır. Çünkü bebek için çok zararlı olabilir. Doğal yöntemlerle anne adayının tedavi olması gerekir. Hamilelikte soğuk algınlığı için daha çok yeşil sebze ağırlıklı beslenmekte fayda vardır. Yeşil sebzelerde başta folik asit bulunur. Anne adayının en çok ihtiyaç duyduğu vitamindir. Çünkü bağışıklık sistemi üzerinde de çok etkilidir.

Aynı zamanda anne adayının soğuk algınlığı için bolca c vitamini alması gerekir. bunu da greyfurt limon portakal mandalina elma gibi meyvelerden karşılayabilmektedir. Anne adayı bolca sebze ve meyvenin yanında dikkat etmesi başka konular da vardır.

Kış aylarında hava soğuk olduğu için içerisi kapalı kalır ve havasız kalır mikrop ürer bunun için içerisi sıkça havalandırılarak soğuk algınlığına karşı önlem de alınmış olur. Bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman anne adayı tüm hastalıklarla savaşma gücü bulacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM