Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Kil Maskesi Nedir Nasıl Yapılır

Güzelliğin Sırrı Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Kil maskesi birçok kişi veya güzellik merkezleri tarafından cilt güzelliği için kullanılmaktadır. Kil maskesi cildin güzelliği açısında çok etkilidir. Kil maskesinin içerisinden birçok vitamin bulunmaktadır. Kişiler cilt bakımında uygulanmaktadır ve herhangi bir etki durumu çok nadirdir. Güzellik merkezlerinde kil bazı besinler ile karıştırılarak kil maskesi elde edilebilir. Bu işlem cilt bakımı için çok fazla tercih edilir.

Kil maskesinin ana maddesi bildiğiniz üzere yosun ve kildir. Çok geciktirmeden bu maskeyi uygulamak gerekmektedir. Çünkü katkısız bir madde olduğu için bozulur.

Şimdi de sizlere kil maskesinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

Kıl maskesi işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Uzmanlar genel olarak beyaz killerin kullanılmasını önermektedirler. Tabi bu killer sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmasına çok özen gösteriniz.

Kil maskesi hazırlarken 1,5 yemek kaşığı kil, su ve 1 kaşık kayısı yağı kullanılmaktadır.

Kili bir kaseye döktükten sonra kayısı yağını üstünde gezdirerek dökelim. Sonrasında su ilave edilir. Ancak su ilavesi ne kadar diye merak ediyorsunuz ama bunun belirli bir miktarı yoktur. Yapmanız gereken suyu döktükçe belli kıvamı bulana kadar devam edin. Kıvamına geldiğin de ise suda tamamlanmış olur.

Kili üstüne katılan yağ ve su döküldükten sonra kili yedirmeye çalışıyoruz. Bunun için karıştırmak gerekir. Bu kil maskesi için kişi suratımıza sürdüğümüzde su akmamalıdır. Bu yüzden çok cıvık yapılmaması gerekilir.

Hammaddesinden dolayı kil hemen katılaşmaya başlar. Bu yüzden hazırlanan kişi hemen cildimize uygulamamız gerekmektedir. Eğer ki fazla yapmış iseniz bu kili saklama gibi bir durumunuz yoktur. Artan bir kil olduğu zaman boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz.

Cildimize kil maskesini uygulamadan önce mutlaka yüzümüzü güzel bir şekilde yıkayarak temizlemek gerekir. Sonra sırt üstü yatarak bir kişinin yardımı ile yavaş bir şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu işlem yapılırken sırt üstü yatmanız gerekir.

Kil maskesi kuruyana kadar beklemeniz gerekir. Bu süre içerisinde yüzünüzü oynatmamanız ve konuşmamanız gerekir. Aksi durumda kil maskesi kuruduğunda kil de çatlaklıklar meydana gelir. Bunun sonucunda da cildinizde iz kalmasına neden olabilir.

Sizlere önerimiz bu işlemi ilk defa yaptırıyorsanız mutlaka uzmanına giderek yaptırınız. Eğer ki kendiniz yapmak istiyorsanız uzmandan detaylı bir şekilde bilgi alıp ondan sonra kendiniz yapın. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM