Klitoris Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • 30 Ocak 2017
  • 283 kez görüntülendi.
Klitoris Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klitorisin kadınlardaki önemi oldukça büyüktür. Ayrıca cinsel kısımda yer alan en hassas cinsel duygunun fazla olduğu erektil bir kısım olarak karşımıza gelir. Bazı kadınlarda klotorisin boyutu normalden daha fazla olabilmektedir ve bunu çözüme kavuşturmak için klitoris küçültme ameliyatı uygulanmaktadır. Ayrıca klitoris üzerinde yer alan derinin boyutunun büyük olmasından ve katlantılı bir yapıya sahip olmasından dolayı cinsel hazzın düşük olmasına neden olur bu nedenle cerrahi operasyon ile bu sorun düzeltilir. Kadınların cinsel yaşamlarında yeri çok önemli olan klitorisin cinsel doyumluluğa ulaşmak için uygun bir halde olması gerekmektedir.

Klitorisin konumuna bakıldığında vajinanın üst tarafında konumlandığını görmekteyiz. Küçük olan dudakların sonlandığı alanda bulunur. İşlevi ise cinsel ilişki esnasında haz duyulmasını sağlamaktır.

Klitoris Ne İşe Yarar

Kadınlarda büyük önem taşıyan bu yapının her kadında hem şekli hem yapısı farklı olabilir. Değişik olabilen bu yapı bir takım nedenler ile veya çocuk sahibi olmak ile etkilenen bir durum değildir. Yani aslında klitoris erkeklerdeki penis gibi cinsel ilişki esnasında sertleşir. Biraz daha yakından bakıldığında klitorisin üzerinde 800 sinir ucu bulunduğunu görmekteyiz bu sinir uçları ile haz alınmaktadır.

Kadınların yaşadıkları orgazm sorunu klitorsin yapısından kaynaklanabilir. Bazı kadınların klitorislerini bir derinin çevrelediğini görmek mümkündür buda ilişki sırasında uyarılmayı azaltmakta olur. Ancak yapılan ameliyat ile bu sorun çözüme kavuşturulmaktadır. Böylece kadının uyarılması daha fazla olacağından hem kadın hem de erkek açısından verimli bir cinsel hayat demektir.

Yapılan operasyonda kendi kendine eriyen dikişler kullanıldığı için hastanın daha sonra dikiş aldırma gibi bir durumu olmaz. Ameliyatın ardından 3-4 gün kadar banyo yapmaması söylenir. Temizliğine dikkat etmesi gerekir. Hastanın doktorunun bütün önerilerini harfiyen uygulaması iyileşme sürecini de hızlandıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats