Bilgi
Sağlığınız için özen gösteriyoruz.

Tüp Bebek Uygulama Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek uygulaması ilk kez İngiltere de ve 1978 yılında uygulanmıştır. Tabi ilk uygulandığı zamanlarda oldukça pahalı bir yöntemdi. Zaten genelde öyle olur ilk çıkan bir şey pahalı olur. Örneğin cep telefonları ilk çıktığında gerçekten çok pahalıydı. Fakat zamanla bütün dünya bu yöntem ile tanıştı uygulama merkezleri açıldı ve oldukça yaygınlaştı bu nedenle tüp bebek fiyatları makul seviyelere inmiş oldu. Sadece özel klinikler değil devlet klinikleri de bu yöntemin uygulanmasında çiftlere yardımcı olmaktadır. Toplamda dört aşamadan meydana gelen tüp bebek için yaklaşık 5000tl civarında bir ücret istenmektedir. Alınan bu paranın üç bin lirası uygulanan ve yapılan işlemlere giderken geri kalan iki bin lirası ise tedavide kullanılan ilaçlara gitmektedir. Kullanılan bu ilaçlar sayesinde gebeliğin oluşma şansı %80’lere kadar çıkmaktadır.

Ayrıca tüp bebek için devletten 1200tl gibi bir yardım almak mümkün. Lakin bu yardımı alabilmek için çiftlerin tüp bebek yöntemine uygunluğunu belgelemeleri gerekmektedir. Tüp bebek fiyatları nerede uygulandığına göre değişiklikler gösterebilir. Sizinde tahmin edeceğiniz gibi özel olarak bu hizmeti veren klinikler daha fazla ücret talep etmektedirler. Ayrıca yapmış olduğu tüp bebek tedavisinde yüksek başarı sağlayan kliniklerde diğerlerine göre kendilerini kanıtladıkları için fazla ücret isteyebilmektedirler. Ama işin sonunda bir bebek sahibi, bir evlat sahibi olmak olunca gücü yeten çiftler bu ücretleri karşılamaktan çekinmemektedirler.

Rahme embriyonun yerleştirilmesi sonrasında 12 gün kadar beklenir ve gebelik testi yapılır. Ama her embriyo transferinden sonra bazen gebelik oluşmayabilir. Bunun yanında gebelik oluşmuş olsa da maalesef düşükler ile sonlandığı görülebilmekte. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalan bir çift en başından tekrar tüp bebek tedavisi göreceğinden yine aynı ücreti ödemek zorunda kalıyorlar. Ama her tüp bebek merkezinde kullanılan teknikler aynı olmayabilir birbirleri ile farklılıkları olabilir. Temel anlamda uygulanan yöntem aynıdır ancak hekim, ilaç ve cihaz gibi faktörler işin içine girince istenilen fiyatta da değişim söz konusu olabilmekte. Çağımız teknoloji çağı olduğundan tıp bilimi de bu teknolojiden sonuna kadar yararlanıyor. Bazı kuruluşlar teknolojide olan değişikliğe hemen geçebilirken bazıları daha geriden gelebiliyor. Bu nedenle de yöntemlerde bir takım değişikler olur ve fiyatlar arasında da farklar görülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM