Tüp Bebek Uygulama Fiyatları Ne Kadar?

  • 01 Şubat 2017
  • 115 kez görüntülendi.
Tüp Bebek Uygulama Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek uygulaması ilk kez İngiltere de ve 1978 yılında uygulanmıştır. Tabi ilk uygulandığı zamanlarda oldukça pahalı bir yöntemdi. Zaten genelde öyle olur ilk çıkan bir şey pahalı olur. Örneğin cep telefonları ilk çıktığında gerçekten çok pahalıydı. Fakat zamanla bütün dünya bu yöntem ile tanıştı uygulama merkezleri açıldı ve oldukça yaygınlaştı bu nedenle tüp bebek fiyatları makul seviyelere inmiş oldu. Sadece özel klinikler değil devlet klinikleri de bu yöntemin uygulanmasında çiftlere yardımcı olmaktadır. Toplamda dört aşamadan meydana gelen tüp bebek için yaklaşık 5000tl civarında bir ücret istenmektedir. Alınan bu paranın üç bin lirası uygulanan ve yapılan işlemlere giderken geri kalan iki bin lirası ise tedavide kullanılan ilaçlara gitmektedir. Kullanılan bu ilaçlar sayesinde gebeliğin oluşma şansı %80’lere kadar çıkmaktadır.

Ayrıca tüp bebek için devletten 1200tl gibi bir yardım almak mümkün. Lakin bu yardımı alabilmek için çiftlerin tüp bebek yöntemine uygunluğunu belgelemeleri gerekmektedir. Tüp bebek fiyatları nerede uygulandığına göre değişiklikler gösterebilir. Sizinde tahmin edeceğiniz gibi özel olarak bu hizmeti veren klinikler daha fazla ücret talep etmektedirler. Ayrıca yapmış olduğu tüp bebek tedavisinde yüksek başarı sağlayan kliniklerde diğerlerine göre kendilerini kanıtladıkları için fazla ücret isteyebilmektedirler. Ama işin sonunda bir bebek sahibi, bir evlat sahibi olmak olunca gücü yeten çiftler bu ücretleri karşılamaktan çekinmemektedirler.

Rahme embriyonun yerleştirilmesi sonrasında 12 gün kadar beklenir ve gebelik testi yapılır. Ama her embriyo transferinden sonra bazen gebelik oluşmayabilir. Bunun yanında gebelik oluşmuş olsa da maalesef düşükler ile sonlandığı görülebilmekte. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalan bir çift en başından tekrar tüp bebek tedavisi göreceğinden yine aynı ücreti ödemek zorunda kalıyorlar. Ama her tüp bebek merkezinde kullanılan teknikler aynı olmayabilir birbirleri ile farklılıkları olabilir. Temel anlamda uygulanan yöntem aynıdır ancak hekim, ilaç ve cihaz gibi faktörler işin içine girince istenilen fiyatta da değişim söz konusu olabilmekte. Çağımız teknoloji çağı olduğundan tıp bilimi de bu teknolojiden sonuna kadar yararlanıyor. Bazı kuruluşlar teknolojide olan değişikliğe hemen geçebilirken bazıları daha geriden gelebiliyor. Bu nedenle de yöntemlerde bir takım değişikler olur ve fiyatlar arasında da farklar görülebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats