Vajina Dış Dudak Estetiği Ve Uygulanması

  • 28 Ocak 2017
  • 428 kez görüntülendi.
Vajina Dış Dudak Estetiği Ve Uygulanması

Öncelikle dış dudak nedir? Sorusuna cevap verelim dış dudak kadınların genital bölgesinin iki taraflı birden çevreleyen yağlı bir dokusu bulunan yapıdır. Kadından kadına değişiklik gösterebilir. Örneğin bazı kadınların dış dudakları dolgun olurken bazıların daha belirginsiz olmaktadır. Bazen de dış dudakların görünüşüne bakıldığında her ikisinde de asimetri görmek mümkündür. Bunun yanında dış dudakları kalın ve dolgun yapıda olan kadınların giysi seçimlerinde zorluk çektikleri de bilinmektedir. Yani örneğin bikini, tayt gibi giysilerin seçimlerinde kadınlar rahatsız olabilmekte ve zorluk çekebilmektedirler. Bu durumun tam tersi olan dış dudakların zayıf olmasıdır buda iç dudak yapısının ön plana çıkmasına ve görsellik açsından rahatsız edici bir duruma neden olabilmekte.

Genital organda yapılan dış dudak ameliyatının vajinanın içerisi ile ilgili olmadığını belirtmek isterim. Niye bunu dedim bakire olanlar için kızlık zarına herhangi bir hasar verme söz konusu değildir. Ayrıca yapılan dış dudak estetikleri kadının doğum yapmasını engelleyecek bir operasyon değil. Örneğin dış dudak operasyonu geçiren bir kadın hamile kaldı ve doğum yaptı bu durumda dış dudaklar estetik görünümden herhangi bir şey kayıp etmez.

Yapılan bu operasyon ile dış dudak yapısında var olan yağlı bölgenin alınması ile veya liposuction tekniğini kullanarak estetik görünümüne kavuşabilmektedir. Kadının yaşı ileri bir yaşsa doğal olarak yaş ilerlediği zaman dış dudaklarda sarkmalar olacaktır. Böyle bir durumda vücudun karın, kalça gibi yağlı olan sahalarında yağlar alınarak dış dudaklara takviye edilmektedir bu şekilde sarkmalar düzeltilerek dolgun ve estetik bir görünüme kavuşulmuş olur.

Dış Dudakları Küçültme Nasıl Yapılmakta

Kadınların şikayetlerine göre yada dış dudakların küçük ve büyük olmaları durumları karşılaştırılarak loposuction tekniği kullanılabilir. Böylece dudak yapısında olan fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Ayrıca dudakların büyük olması halinde kesilerek küçültme işlemine de gidilebilir. Tercih edilecek yöntem hastaların değerlendirilmesinin ardından kararlaştırılır ve operasyon lokal anestezi veya genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilir.

Dış Dudak Büyültme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dış dudakları küçük ve zayıf olan kadınların şikayetleri üzerine yapılan işlemdir. Yaş faktörü ileri olan kadınlarda sarkmalar ve doğal olarak zayıflamalar görülebilmektedir. Az önce biraz bahsetmiştik dudakları zayıf olan kadınların vücudun bazı yerlerinden alınan yağlar takviye edilerek dolgunlaştırılması iler gerçekleşmektedir. Bu işlem esnasında genel anestezi tercih edilebilirken lokal anestezi ile de yapılabilir.

Vajinaya Uygulanan Dış Dudak Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Dış dudak ameliyatı süresine bakıldığında toplam 1,5 ile 2 saat arasında tamamlanmakta olup operasyondan sonra hasta bir süre dinlenir ve taburcu olur.

Korkulacak bir işlem değildir herhangi bir acı hissedilmez ancak işlem sonrasında hafif ağrı yada sızlama hissi yaşanabilir. Birkaç gün içerisinde iş hayatına dönebilen hasta ağrıları için ağrı kesiciler kullanarak baskılayabilir. İşlem sonrasında dikiş aldırma derdi yoktur çünkü kendi kendine eriyen dikişler kullanılır.

Enfeksiyon tehlikesi açısından genital sahanın temizliğine öze gösterilmelidir.

Operasyon ardından pansumana ve dikiş alımına ihtiyaç yoktur.

Tam olarak işlem yapılan sahanın iyileşmesi ve hassasiyet hissinin ortadan kalması için 1.5 aylık bir süre geçmesi gerekmektedir.

İç Dudak Estetiği (Labioplasti ) Cerrahi İşlemi >>>

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Gebelikse.com Farkı Nedir?

Gebelikse.com sitesi anne ve anne adaylarına gebelik konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Hamilelik takibinin hafta hafta gebelik  planı şeklinde yapılması ve bu gebelik haftalarının hem anne hemde bebek açısından detaylı analizleri bulunmaktadır. Hamileliğiniz her aşamasında hem kendiniz hemde bebeğiniz hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Otomatik olarak gebelik hesaplama yaparak hamileliğiniz hangi haftasında olduğunu öğrenebilir. Ardından hafta hafta gebelik sayfamızdan gebelik haftanız ile ilgili detaylara ulaşabilir. Yazıların altında bulunan yorum kısmından her türlü sorunuzu sorabilirsiniz hızlı biçimde cevaplanacaktır. Ayrıca acaba hamilemiyim yani  gebelik belirtileri nelerdir sorusuna detaylı cevaplar bulabilirsiniz. Hem gebelik hemde gebelik döneminde karşılaşacağınız sorunları bulabilir ve bunlar için tedavi, önlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra bebek sağlığı ve bakımı konusunda da doğum sonrasında sizlerin yanınızdayız. Bununla birlikte bebek gelişimi konusunda sizleri yalnız bırakmadık. Hem doğum hemde doğum öncesine dair karşılaşabileceğiniz bütün sorunları sizler için en doğru biçimde yazdık. Gebelikse.com sitemiz üzerinden yumurtlama dönemi hesaplama yaparak hamile kalabileceğiniz en uygun tarihleri belirleyebilirsiniz.
yaş hesaplama | bebeğim kaç haftalık | Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
View My Stats